Salon tehtaan

Tietääkö kukaan mikä mahtaa olla Nokian Salon tehtaan vuosituotanto, elikkä
kuinka monta kännykkää vuodessa on valmistettu Salossa?
568
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tottakai tiedetään. Me tiedetään mistä kysyä, sä et :D Mitäs jos ottaisit yhteyttä tuonne Salon tehtaalle ja kysyisit sieltä :p

Äänestä

nykyäänhän Salon tehtaassa ei ole enää tuotantoa. Aikaisemmista tuotantomääristä en tiedä.

Äänestä

Määristä en tiedä, mutta mun viime helmikuussa ostettu E6 on MADE IN FINLAND, toisin kuin Lumiat made by Hui Lai Lee.

Äänestä
  • N9 on myös Salossa tehty. Ainaski tuo mun kappale. en tiedä onko noita tehty muuallakin.

    Äänestä

  • Tuo made in finland on oikeasti assembled in finland.Koska tiedän että se on kasausta.

    Se merkintä pitää kieltää lailla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vuosituotanto kirjoitti:

Tietääkö kukaan mikä mahtaa olla Nokian Salon tehtaan vuosituotanto, elikkä
kuinka monta kännykkää vuodessa on valmistettu Salossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu