Winx clubin minikeijuista kertova sarja menossa mtv3 viikonloppuaamuisin.
Jo Winx- sarjan aikaan mua ärsytti suunnattomasti, että lapsille tungetaan kimaltavia puolialastomia bimbokeijuja pyörimään telkkariin järkyttävissä meikeissä jne...
Ja NYT saamari, PopPixie, sama homma jatkuu mutta entistä juonettomampana ja huonompana.
Mua todella huolestuttaa tää piirrettyjen nykyinen suunta, ja sen vaikutus lapsiin.
PopPixie
2
418
Vastaukset
- elinnaananannaa
Niinhän se on nykypäivänä!
Nykyään ei mitään lastenohjelmia osata tehdä! Kaikki melkein 3D-mössöä. Piti sitte Franklin, Anniina Balleriina ja Nalle Puhkin mennä raiskaamaan 3D:llä sekä liiallisella väkivallalla.
Itse en saanut pienempänä katsella nuita lastenohjelmia, joissa esiintyy yli meikattuja ja seksikkäästi pukeutuvia teini-ikäisiä tyttöjä, joiden elämään kuuluu pojat, muoti ja meikit enkä näitä liian väkivaltaisiakaan. Kaseteilta sain katsella Alfred J. Kwakkeja, Babaria, Muumeja, Kaukometsän pakolaisia, Aku Ankkoja ym., joita porukat olivat nauhoittaneet VHS:lle sisaruksilleni. Vanhoja Prätkähiiriä ja Pokemoneja sain kyllä katsoo, koska vanhempieni mielestä niissä oli sentään juonta eikä koko aikaista väkivaltaa/taistelua. MTV3:lta ja Neloselta saattoi tulla joitakin lastenohjelmia, joita sain katsoa. Enimmäkseen katoin kaikki lastenohjelmat Yleltä ja VHS:ltä.
Itse en voi muuta sanoa kuin olla ylpeä että minua suojeltiin näiltä haittapiirretyiltä.- elinnaananannaa
"Piti sitte Franklin, Anniina Balleriina ja Nalle Puhkin mennä raiskaamaan 3D:llä sekä liiallisella väkivallalla."
Ups!! Korjaus: Nykyään siis melkein kaikki ohjelmat raiskataan 3D:llä ja joka ikiseen lastenohjelmaan tungetaan sitä liikaväkivaltaa sekä 16-vee tyttöjä napapoitaneen ja minihameineen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.2335430Näin asia on
Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k233790Taas varoitusta lumesta ja jäästä
Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,182284Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E2852162Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast481421Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?
Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?1611269Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.
https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin1301165Örebro kuolleet lisääntyy.
Nyt n, 10. Mitähän vielä. Haavoittuneet?. Kuka on ampuja, salaisuus.1201018- 34930
- 161807