Kevät tulee ja neukkukuutioihin pakkautuneet kassulaiset huomaavat hiekkapölyä niellessään, että moni haikailee omaan taloon ja toiset tekevät ratkaisunkin.
Tämä nostaa ok-talojen hintoja.
Mutta onneksi tuli ostettua ajoissa, matalat korot lähes naurattavat ja xo-pulloa avatessani ajattelen, miten onnelliseksi ihminen voikaan tulla kun perusasiat ovat kunnossa: oma talo, kaunis piukkapeppuvaimo, kaksi autoa, kahden auton talli, 8 polttimon weberi led-terassilla ja rotukoira (Suomen pystykoira) vartioimassa taloa.
Täällä ok-onnelassa muuten kevät on jo pitkällä, pälviruoho paistaa jo hangen rakosista ja narsistit kukkivat kaakon puoleisen terassin edustalla.
Kuinkas tuhnujen luona on pääsiäisen vietto alkanut? Joko ostarin kaljapussilössi on pesiytynyt alimman kerroksen läävän parvekkeen alle? Joko keväiset koiranpaskat pilkistävät räkäklimppien lomasta etupihalla?
Ok-talojen hinnoissa nousupainetta
7
69
Vastaukset
- näin se on
Viinapullo on ylivelkaantuneen idiootin ainoa lohtu.
- LandLord
...huomenna vedetään känni päälle ja palju kuumaks. Pidetään kunnon bileet, vaikka 24h. Ei tuu naapurin mulkku rappukäytävään möykkään tai alakerran mummo pattereita hakkaan... AAH! tätä elämisen autuutta!!!!
- ok-porho
Voi harmi, olen pahoillani puolestasi. Miksi olet ylivelkaantunut? Teitkö tyypilliset "tuhnut" ja ostit hienon auton vuokrakasarmin pihaan?
Tämä tukee tutkimuksia, joiden mukaan ylivelkaantuminen koettelee nimenomaan tuhnuja, ei niinkään meitä varakkaita ok-kroisoksia.
Mutta kovin on hiljaista tuhnuleirissä. Ovat tainneet matalat korot lannistaa vai onko hätäkakka pudonnut punttiin?
- :D)))))))
No voihan narsistin pystykoira :)))
Ihmistä ei arvioida materiassa. Sinut taas arvioidaan, kun sinussa ei ole muuta arvioitavaa.
"piukkapeppuvaimo" jo kymmenessä aloituksessasi ja "kivitalo" ja "kahden auton talli". Mitä onnea!- Tuo avaus
Oli kassulaisen provo. Omistusasuja osaa oikeinkirjoituksen.
- ok-porho
Huomenta jälleen rakkaille palstalaisille! Nousin sitä minäkin, hieman oli tunkkainen maku suussa, mutta koska on vapaapäivä niin kurlasin pitkän siivun jääkylmää xo:ta kurkusta alas heti halkopinolle päästyäni. Ja kyllä oli suu laakista raikas ja nyt sopii ihailla kiiltäviä leegoja alakerran kakkosvessan peilin edessä.
Kuinkas vuokrakasarmilla, löytyikö ainoan huoneen lattian jenkkikaapista avattu keskikaljapullo, jonka päälle oli asetettu paahtoleipä väljähtymisvaaran vuoksi? Kestääkö krapula iltaan asti, jolloin on tullut aika vetäistä salkullinen keskiketterää ja suunnata sitten ostarin baariin jokinorsunmetsästykseen? - .....
Millaisellakohan ghetto-alueella majaasi pidät, jos oikein koiria tarvitset omaisuuttasi vahtimaan? Oletko joutunut piha-aitaankin piikkilankaa virittämään?
Meillä peremmalla pientaloalueella voi jättää vaikka talon kaikki 6 ovea sekä autotallin sepposen selälleen, ja korkeintaan naapuri on käynyt ne sulkemassa.
Että terveiset vaan sinne juoksuhautaan, taitaa pääsiäinenkin mennä väijyssä, vai onko naapurien kesken saatu kiertovartiot sovittua?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.962191Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n452142Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501855Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751380- 901326
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191151Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311130Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men621093- 68969
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.285920