Hampaan poisto

Koiran pennullani on yksi ylimääräinen hammas,olen miettinyt sen poistamista.
Onko kellään kokemuksia miten kauan menee toipumiseen?
Mitä tämä operaatio mahtaa maksaa?
Hammas ei vielä haittaa,mutta jos vanhempana toisi ongelmia koiralle,
se olisi varmaan viisainta poistattaa.
Koirani on 6kk.
1227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Odota vähän aikaa -hammas voi vielä lähteä ilman poisottamista. Yleensä lähtevät 8-kuukauden ikään mennessä.
Toipumiseen ei mene päivääkään. Omalta koiraltani poistetiin maitokulmurit aamupäivällä ja illalla söi aivan normaalisti.
Operaation hinnan saat selville kysymällä el.lekurilta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pennun omistaja kirjoitti:

Koiran pennullani on yksi ylimääräinen hammas,olen miettinyt sen poistamista.
Onko kellään kokemuksia miten kauan menee toipumiseen?
Mitä tämä operaatio mahtaa maksaa?
Hammas ei vielä haittaa,mutta jos vanhempana toisi ongelmia koiralle,
se olisi varmaan viisainta poistattaa.
Koirani on 6kk.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu