Miten meni tai on menossa pääsiäinen oman kultanuppu lapsen/lasten kanssa!! kertokaa ja ja jakakaa kokemuksenne meidän kanssa!!
Ihanaa kuulla miten eroisät ihanaiset viettää aikaa omien kullannuppujen kanssa.. laittakaahan viestiä!!
Hei te rakastavat isät!!
8
155
Vastaukset
- Näin se menee..
Eikai tämä pääsiäinen eroa mitenkään aiemmista viikoista/viikonlopuista suhteessa lapsiin jotka ovat nk. "yhteishuoltaja" äippänsä diktatuurin alaisuudessa eläviä "esineitä".
Lapset ovat imeneet kaikki sen yhäriruikun (jota lähiäipäksi kutsutaan) ja sen yhäriruikun taustatiimin 24/7 syöttämän p -jauhannan 100 - 0 niin nyt kun se yhäriruikku oli lähdössä taustatiiminsä kanssa mökkikännäilyyn johon lapset eivät sopineet niin olipa mukava kuulla sukulaisilta kun tuo yhäriruikku oli soitellut läpi kaikki mahdolliset ja mahdottomat lapsenlikat jotta olisi päässyt mukaan taustatiiminsä neljän päivän biletykseen.
Sukulaisilta kuulin kuinka tuo ruikku olisi jopa ollut valmis tuon biletysrupeaman vuoksi päästämään lapset minun pahimmasta pahimman ihmisen luo jos lapsille olisi ollut joku sukulainen "turvaksi" luokseni koska olenhan tuon yhäriruikun mielestä erittäin huono edes vkl isäksi koska teen vuorotyötä ja minulla ei ole tässä vuokrakaksiossani mahdollisuutta antaa lapsille omaa huonetta jokaiselle lapselle.
Tottakai foorumin yhäriruikkujen mielestä en voi olla se työssä käyvä mies joka ei koskaan ole ollut väkivaltainen naista eikä lasta kohtaan vaan luonnollisesti olen väkivaltaisuuden ja alkoholistin ruumiillistuma joknka elämä pyörii vain oman navan ympärillä..
Sun nimimerkillä: musmus!! tarkoitus oli selvästi vattuilla meille eronneille isille joilta sinun kaltaisesi K -PÄÄT ovat sossujen äitimyytin turvin vieneet vanhemmuuden pois mutta tiedätkö mitä....? Niität sitä mitä kylvät.... (nyt tuntuu että olet voittaja suhteessa siihen lapsesi pahaan isään mutta kun kello käy ja aika rientää ja lapsi/lapset kasvavat aikuisiksi niin sitten saat kokea kun sato niitetään.....)
Silloin ei enää välttämättä mene se sinun uhriksi heittäytymises ja säälinkerjäys läpi lapsille kun he pääsevät irti sinun ja taustatiimisi luomasta feikkimaailmasta ja alkavat tajuamaan että HETKINEN! Yksi ynnä yksi onkin kaksi eikä kusetuskolmonen...........- hohhoijaaaaaaaaaaa
Oletpa katkera. Ikävää. Kannattanee kuitenkin pitää mielessä että vaikka itse menit tekemään muksut kusipään kanssa, kaikki eivät ole samaa virhettä tehneet. Eroja tulee syistä ja toisista, mutta normaalit aikuiset kykenevät hoitamaan yhteiset velvollisuutensa erosta huolimatta.
Normaalit aikuiset toimivat siis asiallisesti, toinen luku ovat sitten ne keskenkasvuiset jotka katkerina rääpivät päätään nimitellen toisia kusipäiksi ja ruikuttajiksi.
Sinullekin saattaa tulla aikanaan yllätyksenä se, että ne lapset eivät koekaan sellaista ahaa-elämystä vanhetessaan kuin sinä odotat, vaan toteavat iskäkullan olevan katkera ja lapsellinen, puhumattakaan siitä että viettää yönsä haukkumalla äiskää kusipääksi netissä... Sinun näkökulmastasi sossut, äidit ja naissukupuoli noin yleensäkin, ovat pahoja ihmisiä joiden tavoite on vain ja ainoastaan aiheuttaa sinulle ongelmia. Hieman itsekeskeinen ajattelutapa, eikö? - sgdsdgdgssdgsdg
No eikö nyt ole jo aika helvetin noloa avautua kerta toisensa jälkeen oman eksän kusipäisyydestä? Olisit valinnut paremmin ni ei tarvis itkeä. Tuo ruikutus on säälittävää.
Sossu sitä ja ruikuttaja tätä ja yhy yhy kun en saa olla mun lasten kaa ja NYYH vielä perään. Perkele, jos et oikeasti saa kakaroitas tavata niin tee asialle jotain KONKREETTISTA äläkä nillitä netissä vitun luuseri!
- ei poikkeusta
Meidän etäisä ryyppää tuttuun tapaan aina lastensa tapaamisilla.
- 6+9
Meitin etäisille ei lapset kelvannut vaikka olisi ollut hänen tapaamisvuoro.
- Useimmat hyviä isiä
Täällä kelpasi kuten aina - tarkalleen puolet lomasta ovat isällä.
- -pp-
jep, ja sitten ne isit jotka hylkää lapsensa - ei halua nähdä ollenkaan jotta pääsee bilettää ja vetää viinaksia viikonloppuisin... niitäkin on.. ja myös niistä lapset vanhemmiten ymmärtävät jotain.. miten k-päitä ovat jne. En kuitenkaan jaksa alkaa mesoomaan asiasta johon en voi vaikuttaa, ei ole multa pois eikä kyllä lapsiltakaan tollanen isä.
- näin meillä..
olisi ollut tapaamisviikonloppu pääsiäisenä, samoten pojan synttärit, mutta eipäs vaan lapsia tullut. Sen sijaan nostettiin perätön pahoinpitelysyyte vanhinta lasta kohtaan. Ei katkera, mutta surullinen lasten ja itseni puolesta. Ensi kerralla paremmin! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632152Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51815Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2381324En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71960Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.88950Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21875Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?146841Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin39740- 19736
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93709