Eli meneekö se niin, että oletetaan että haluan ostaa yksiön joka maksaisi 30 tuhatta euroa. Menen tapaamaan myyjää ja annan sille 30 tonnia käteistä ja se antaa avaimet ja tarvittavat paperit ja se on siinä?
Kannattaako ostaa käteisellä jos on se 30 tonnii minkä maksais vai lainalla?
Miten asunto ostetaan käytännössä
3
213
Vastaukset
- Lue linkistä..
http://www.asuntokauppaopas.com/
Lue tuolta ja opi. - oonpihalla
Muuten hyvä mut en löytänyt tuolta tohon laina juttuu vastausta. Siis voiko asunnon ostaa käteisellä ilman lainaa? Eikös se olisi paljo parempi vaihtoehto jos sitä käteistä vaa on ettei tarvi ottaa lainaa?
- Siis täh?
"Siis voiko asunnon ostaa käteisellä ilman lainaa?"
Miksi ei voisi?
Voitko ostaa auton käteisellä? Tai telkkarin? Tai huonekaluja? Tai puhelimen? Tai .....?
Mietis vähän. Myyjän kannaltahan on täysin sama, mistä se ostajan raha tulee.
Kauppakirjat ja rahansiirto tietysti tehdään sitten vaikka pankissa, eikä anneta suoraan käteen. Jos tuollaista mietit, niin tulee rahanpesu mieleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1572558Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658