saa uutta tietoa :))) Tiedättekös muuten mikä on huumemaailmassa muuli ???
No, sehän on sellainen joka nielee esim. 1800 gr kumipäällystettyjä kapseleita ja sitten homman tilaaja juottaa sille maitoa jolloin muuli alkaa oksentaa.
Kovaa peliä ja jännittävääääää....
No, sehän on sellainen joka nielee esim. 1800 gr kumipäällystettyjä kapseleita ja sitten homman tilaaja juottaa sille maitoa jolloin muuli alkaa oksentaa.
Kovaa peliä ja jännittävääääää....
Vastaukset 20
Vanhimmat
No, en tienny, enkä usko että tolla tiedolla koskaan mitään teen.... Mut hyvää pääsiäistä sulle pukeli!
Niin no, kukapa sillä tiedolla oikeasti mitään tekee, kunhan nyt vain kerroin mitä dekkarissa luki, mutta silti, oppia ikä kaikki :)))))))))
Hyvää pääsiäistä sinulle ja perheelle !
Ei ihme että teillä dekkaristeillä on niin aivottomia tarinoita.
Niinkö ???? ( silmät levähti selälleen )
Aivoton. Heh...Kirjaan tuon ansioluettelooni. Kiitos !
Älä hyvä ihminen lue dekkareita jos niissä noin väärin huumetietoutta käsitellään!
Ne niellyt huumepaketit tulee ulos ihan luonnollista tietä; ei tarvi muuta kun mennä kyykkyyn valvotuissa olosuhteissa, niin kätkö tulee ulos ihan aivan varmasti jollakin hetkellä.
nopeuttaakin. risiiniöljyllä
Ketä kiinnostaa huumehörhö dekkarit, hyi helvata.
No eipä nuista huumeörkeistä pidä välittää. Tosin tämä ketju selittää nuitten dekkaristien käytöksenkin. Hörhöjä täysin.
On näköjään kiinnostanut, koska kirjalle myönnettiin Lasiavain-palkinto vuoden 2010 parhaasta pohjoismaisesta rikosromaanista. Ja ja ja, myös kansainvälisiä palkintoja tämä dekkareita kirjoittava kaksikko on niittänyt kirjoillaan.
Siis ei tosiaan mitään lällykamaa, täyttä toimintaa.
" Mies lisäsi lirauksen öljyä pastan keitinveteen, ettei se kiehuisi yli "
Pistän korvantaakse.
Kirjasta on tulossa pokkari. Pudottaa hinnan enemmän kuin puoleen kovakantisen hinnasta.
Ja pyh.
Pukeli vielä. Linkistäni löytyy kaikkea mielenkiintoista dekkareiden saralta ja tässä on kirjailijasta lisää tietoa.
http://www.tornio.fi/index.php?p=PerssonLeifGW
Pukeli Ihanaa leppoisaa Pääsiäistä!!
Hyvä, laitan tuon suosikkeihin, että muistan. Kesällä on kiva lukea kerrossängyn yläpetillä, kun ei saa unta itikoiden inistessä korvanjuuressa :))
Täällä sataa räntää niin, kun pitkänäperjantaina yleensä.
Hyvää tulevaa pääsiäistä.
lopeta jo umana esiintyminen..
LOL Uma! Kiinni jäit! Väitit facessa illalla että et ole kirjoittanut helmikuun jälkeen tänne!
helmikuu ? vai mikä kuu ?
" Uskaltaako henkilö ilmoittautua, joka kopsailee täältä viestejäni
suomi 24 koiramaiset pulinat palstalle?? Tuskin viestini ovat niin
arvokkaita. Minulta ei ole kirjoituksen kirjoitusta tuolle palstalle
mennyt helmikuun 2012 jälkeen."
# Minulta ei ole kirjoituksen kirjoitusta tuolle palstalle
mennyt helmikuun 2012 jälkeen."#
Minulta ei ole kirjoituksen kirjoitusta tuolle palstalle
mennyt helmikuun 2012 jälkeen."
Ja sinulla ei sitten pieneen mieleesikään taas tullut että täällä trollailee eräs joka esiintyy milloin umana milloin matkii sakulin tapaa kirjoitella.
Mikä todistusaineisto se muka on että joku trolli laittaa nikikseen umapuskista ???
Et voi oikeasti ola noin tyhmä ethän ????
Ja älä käytä nikkinäsi edes variaationa toisen ihmisen aikaa sitten rekkaamaa nikkiä vaikka hän ei sitä käyttäisikään enää. Yritä nyt hyvä ihminen jo vihdoin keksiä jotain muuta sisältöä elämääsi kun tämä palsta ja muutama sen kirjoittelija.
Älä kiihdy. Ed. kirjoittaja esitti sinulla asiallisen kysymyksen jonka todenperäisyyden voit halutessasi itse tarkistaa. Vastaisitko hänelle: Onko joku muu käyttänyt Umsan tunnuksia, ainakin hän on blogissa kertonut touikokuisesta puskis kirjoittelustaan.