Tyttöystäväni on ihan rehellinen alkkis: Katkolla kerran pari vuodessa ja hoitojaksoja, jotka auttavat sen minkä kestävät. Itsekään en lasiin sylje, mutta viime vuosina olen saanut homman hieman kontrolliin. Kokopäivätyö on, ja viikonloppujuopottelua siinä missä muilla "normaali"-ihmisilläkin.
Pitäisi muuttaa yhteen, mutta tiedän, että ongelmia on edessä. Mitään taikatemppuja ei ole, ja kaikkien tapaukset ovat yksilöllisiä,. Mutta jos palstan lukijoilla on vinkkejä ja omakohtaisia oivalluksia jos ei nyt raittiiseen, niin ainakin raittiimpaan, yhdessäoloon, niin antakaapa tulla.
tulevaisuus
2
<50
Vastaukset
- .
Kun mimmi on kerran pari vuodessa katkolla vailla pysyvää muutosta, hän on edelleenkin koukussa, joten vaikeuksia on odotettavissa.
Teikäläisen pitäisi olla tukena, ja yrittää saattaa hänen juomisensa omalle tasollesi, mutta jos ja kun parisuhteessa tulee sanomista, todennäköisesti korkki narahtaa alkoholistilla heti auki. Eli helpommin sanottu kuin tehty. - yksvielä
Juu, näillä suunnilla omatkin tuumailut ovat menneet. Mutta rakkaus perkele on rakkautta, joten pakko yrittää. Muutenhan menisin helvettiin tältä sanomalta. Koitetaan kehitellä pykäliä ja portaita. Ei mitään liian suuria tai optimistisia, mutta sellaisia, että päästäisiin asteelle, jota Suomessa pidetään koht' normaalina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996003
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963025Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262810Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262095Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191506Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351057Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125960- 48764