Olen ostamassa pöytäkonetta. Tuotesisällllössä lukee; sisältää Microsoft Office 2010 Starter. Mitä toi tarkoittaa, voiko tuolla tehdä töitä ? Jos voi, mitä sillä ei voi tehdä ?
Tyhmä kysyy;
7
143
Vastaukset
- 8+20
googlekin auttaisi, mutta:
http://office.microsoft.com/fi-fi/starter/- tyhymä.
thanks a lot.
Se on käytännössä kokeiluversio. Sillä ei voi tehdä töitä. Lataa ennemmin maksuton LibreOffice tai osta MS Office 2010 Professional. Home & Student versio rajoitti myös käyttöä niin, että ei sovi työn tekoon.
- Ällitälli
Miten saisin kuukauden maksuttoman Officen käyttööni,kun se kysyy hyväksyntää,Luo tili,nin hyväksyykö jonkun maksullisen palvelusopimuksen.
- Mutunen
Asenna LibreOffice, saat sen maksutta käyttöösi pidemmäksin ajaksi, kuin kuukaudeksi.
- ...
Mutunen kirjoitti:
Asenna LibreOffice, saat sen maksutta käyttöösi pidemmäksin ajaksi, kuin kuukaudeksi.
Ei oo libre hyvä.
- Noo voi tehdä.
Se on Officen karsittu versio.
Kyllä sillä voi töitä tehdä. Siinä on karsittu versio Wordista ja Excelistä, muttei power pointia ja muita office ohjelmia. Sillä voi avata ja tallentaa docx ja muita microsoftin office tiedostoja.
Itse olen käyttänyt tuota Office Starteria jo 3 vuotta ja hyvin pelaa edelleen. Ei ole kokeiluversio siinäänsä, ettei se lopeta toimintaansa ja tärkeimmät word / excel ominaisuudet löytyy, mutta ei läheskään kaikki. Esimerkiksi muutosten jäljittäminen eri tiedostoversioiden välillä puuttuu, minkä tavalliseen officeen saa.
Tämän näköinen ohjelma:
http://puu.sh/8pHcW.png
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475335Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "571981Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1381713Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella171689- 141435
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol271305Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v4129081-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171087Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771048Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah60887