myös roikottaminen, kilpailuttaminen, kiusaaminen, arvuuttelu ja ihan muista asioista höliseminen ovat täällä näköjään top 6..Mihin jäi aito ikävöinti.......? Vai eikö kukaan oikeesti ketään kaipaa...
luulosairauden ohella
huomioitsija
13107
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
roikottaminen ja kilpailuttaminen ovat usein vain ihmisten päässä.
Luulosairasta sakkia suurin osa, elävät jossain menneessä ja omassa pikkumaailmassaan, mielikuvitus jyllää
ykkösenä kuitenkin pelkuruus, rakkautta ja ikävää vuodatellaan sydän vereslihalla, mutta tunnisteita ei millään laiteta. Outoa, ei se homma niin etene..
... viha, sadattelu, raivokohtaukset, kaikkien nettikirjoitusten tiettyyn henkilöön yhdistäminen...
mut onneksi se tietty henkilö ei varmaan ikinä täällä ole. Koskaan ollutkaan?
Suurimmassa osassa noista raivokohtausjutuista vaikuttaisi suuresti siltä, että ei ole koskaan ollutkaan.
Täällä elellään jossain haavemaassa, jossa totuuden kirjoittajille annetaa miinuksia, mielin kielin kirjoittajille plussaa..Jotenkin tuntuu teinipuuhailulta.
Ei minusta. Mauttomat viestit saavat miinuksia kaikkialla, täälläkin. Tässäkin ketjussa hyvät ja realistiset viestit on hyviksi havaittu. Ihmisillä on joku roska silmässä itsensä suhteen, jos eivät tuota tajua.
Joskin tosiaan... "rakastan sinua usko jo" -viestit saavat aina plussia, vaikkei kukaan tiedä kuka kirjoittaja edes on. Rakastakoon rauhassa.
saanko mä nyt plussat, kun kysyn, miksi nää kaipaajat eivät ota henk.koht. yhteyttä ikävöimäänsä ihmiseen, kun kerran tuntevat ja tietävät hänet, näkevät jopa useinkin. Mut täällä sitten anonyymeina itketään ikävää.
johtuu siitä, että monet pelkäävät totuutta, on ihana elää suloisessa valheessa. Kuvitella toisesta vaikka mitä, yht. otto voisi nollata haaveilun.
aika monet noin sanovat saavat plussia... ainakin minulta.
Roikottamisesta; ei pidä antaa itseään roikotettavan, tänne ei tarvitse kenenkään tulla.
Kilpailuttaminen; kaikki ei ole selvännäkijöitä. Kaikki ei ola aina sitä mitä lukee.
Kiusaaminen; ilkeisiin viesteihin on kai tapana vastata ilkeästi jos kuvittelee sen toisen ilkeilevän ja jos niin on, se on kohtuullista, jos se onkin joku muuan kiusanhengi niin se on kohdistettu sille, vain sille ilkeilijälle, täällä kun on vaikea karsia jyviä akanoista.
Arvuuttelu; toiset jopa tykkäävät, kuin aliasta pelaisi, liian vakavasti ei kannata fundeerata.
Hölisemisestä; no se on sitten jo toinen juttu.