Keskiyölle

rakkaus potkii

Se rakkaus, sehän se mikä aina mielessä ;)
Mitä näet minulle ja sydämeni vieneelle tummalle miehelle? Onko meillä tulevaisuutta yhdessä vai jatkanko matkaa? Jos häntä ei olekaan minulle tarkoitettu pysyväksi, tuleeko toinen? Näetkö muutosta asumisen suhteen? Löytyykö isompi asunto minulle ja lapsille? Kiitos :)

2

51

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      ja voi sinua! olet hieman latistettu ja toivot, että mies pelastaisi sinut tyhjyyden partaalta. mutta kun niin ei ole.
      suurin ilonaiheesi ovat lapset ja niiden kanssa sinulla menee hyvin! ymmärrät heidän tarpeensa ja tuet heitä kaikessa, mihin vain pystyt.
      mutta älä syötä heille paljon makeaa ja osta turhaa, he rakastavat sinua muutenkin.

      jos nyt jo epäilet tuon miehen kanssa, se ei ole hyvä merkki. tuo mies on liukas kala ja hän on vielä epävarma oman elämänsä suunnan suhteen. hänelle taitaa tulla paikkakunnan vaihdos eteen.
      mutta, uskomalla itseesi sinunkin sydämesi pysyy lämpimänä. ehkä ei ole vielä oikea aika kohdata sitä loppuelämän kumppania, sillä hänellä on oma ero meneillään ja se on erittäin rankka kokemus. siellä jaetaan omaisuutta ja paukutellaan ovia, elämä on kovaa.

      uskoisin että joudut hieman odottelemaan häntä, sillä eronsa jälkeen tämä mies ei vähään aikaan usko naisiin ja heidän kotkotuksiinsa. mutta jos jaksat olla oma itsesi ja pitää lipun korkealla, niin se lopussa palkitaan.
      ja annan neuvoksi, että vältä miestä, joka juo usein.

      sinä löydät kyllä isomman asunnon, mutta oletko valmis maksamaan siitä enemmän? voit toki kysyä asumistukea ja muita neuvoja, kyllä yrittäminen aina kannattaa.
      sitten kun sinä tapaat sen tulevan kumppanisi, teillä on väljempää. miehellä on koira ja sekin tarvitsee oman pihan missä juoksennella.
      koitahan jaksaa!

      t. Keskiyö

    • rakkaus potkii

      Kiitos Keskiyö :)

      Niin, ehkä enemmänkin se mies epäröi minun suhteen kuin minä hänen ;)
      Hän tuntee olevansa riittämätön minulle, muut painavat asiat vievät hänen huomionsa nyt ja tulevassa vielä enemmän....ei halua pidätellä minua itsellään odottamassa, että josko joskus hän kykenenisi panostamaan suhteeseemme kunnolla... ollaan yritetty irti toisistamme päästä, vaikeaa tuntuu vaan olevan :/

      Hmm...lisää odottelua siis tiedossa, johan tässä on odoteltukin vuosia eron jälkeen...noh, eihän se auta, avattava silmät ja katseltava tarkemmin vastaantulevia koiria tai siis niiden omistajia ;)

      Hyvää kevättä sinulle Keskiyö :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      203
      2143
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      134
      1178
    3. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      113
      1073
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      23
      827
    5. 58
      796
    6. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      34
      751
    7. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      42
      638
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      175
      584
    9. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      567
    10. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      10
      540
    Aihe