Lämppärin puhallin ei toimi kun suurimmalla nopeudella, mistäpäin pitäisi vikaa alkaa etsimään, ohjeita/neuvoja otetaan vastaan,Kiitos.
Auto on tonnisella moottorilla ja vuosimallia -95.
Puhallin temppuilee
4
5727
Vastaukset
- micra ysikasi
Vähän myöhässä tulee vastaus, mutta vika mitä ilmeisimmin puhaltimen esivastuksessa.
Ko. palikka löytyy ainakin omassa -98 mallisessa hanskalokeron oikealle puolelle kojelaudan alle kurkistamalla. Oli kait parilla ruuvilla kiinni ja johdot menee puhaltimen moottorille, kahdesta vaihtoehdosta se leveämpi liitin, joka suht "helposti" käsillä.
Osa vaikuttaa yksinkertaisuuteensa nähden niin ylihinnoitellulta, että yrittäisin itse fiksata sen, jos kolvi yhtään pysyy kädessä.
Lainaanpa samalla tätä, kun itselläkin puhallin reistailee. Irrotin koko moottorin, kun ei pyörinyt millään nopeudella ja melko jumissahan se on. Pyörii todella nihkeästi. Edellinen omistaja ainakin väitti sen joskus jo vaihtaneensa ja olikin Bosch osa, että pitänee paikkansa. Mikä siis vikana, että noin usein menee jumiin. Moottorissa oli runsaasti kosteutta(ja mustaa töhnää), onko ilmakanavissa nyt jotain vialla? Ei ole raitisilmasuodatinta tossa. - apukäämi
Ensin vikaantuu moottori, sitten etuvastus se kapea palikka siellä tuulikanavassa.
moottorissa kollektorin lamellivälit muurautuu umpeen hiilitöhnää ja sitetn vielä rasvataan pilalle, joten lopputulos on varma.
jos ottaa virtaa yli kymmenen ampeeria asia selvä, eli uusi moottori, ja sitten se etuvastuskin kestää taas. - joka osaa
hiilet voi vaihtaa kolvaamalla
- midkranisti
Suurimmalla nopeudellahan etuvastus ohitetaan.Toden näk.valinta kytkin rikki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1792688- 1642509
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182187Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612063Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31729"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591444Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2041420Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2251163Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää931128Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3701073