Tulipa taas eilen illalla hetkellinen mielenhäiriö. Istuin jo kännykkä valmiina soittamaan, tai textaamaan. Onneksi se meni ohi, kun muistin taas "aktiivisuutesi".
En aio hajottaa itseäni pilvilinnan romahdukseen, toipuminen alkaa molemminpuolisesta hiljaisuudesta.
Soutaa huopaa
14
359
Vastaukset
- varattu ääni
mulla on myös muistikuvia aktiivisesta lähestymisestä jo vähän aikaa sitten puhelin soi vastasin sitten kuului............tuut tuut tuut tuut tuut
- loppujen lopuksi
Parempi olla hiljaisuudessa, kukin tahollaan, eipähän tule mokailuja, puolin eikä toisin.
- aamun pelit
Joskus sitä ikävissään haluaisi mokata oiken KUNNOLLA ,mut kait se niin sitten on ettei kannata
- älä soita tänne enää
If you love someone, set them free.
If they don't come back, call them up later when you're drunk. - älärikomua
yhteenvetona sanotaanko siis: SOUTAAA HUOPAAAI VEDETÄÄN NUOTTAAAAAAAAAAAAAAAAA ohohoohohoh
- taitaa olla näin
Se molemminpuolinen hiljaisuus...kumpikin repii rikki sydäntään erillään...ja mitä menettävät? Ehkä juuri sen mikä olikin kenet halusi...mutta...jos yhtälössä on useampi ihminen,asia eri. Mutta onko oikein elää toisen kanssa ja haluta toisen,se on sitäkin kohtaan väärin kenen kanssa elää kulisseissa. Kukaan ei voi voittaa:( ja kukaan ei toimi. Kaikki haluavat unohtaa ja kukaan ei onnistu.
- täh...
miksi olla yhdessä jonkun kanssa, jos on jo toinen odottamassa?
ei mahdu kaaliin mulla....
jokainen tyylillään, mutta muita satuttamatta... - surullista ja totta
taitaa olla näin, noinhan se menee. Mitä järkeä?
- Ap
Piiloudutaan bunkkereihimme, käydään asemasotaa. Tarkkaillaan toisiamme, mietitään, millaisella suunnitelmalla vastapuoli on liikkeellä. Onko asenne "kaikki tai ei mitään", vai riittääkö vähempikin.
Vähitellen, paineet käyvät taas liian koviksi, ja öisin bunkkereista alkaa palstalle lennähtelemään toinen toistaan enemmän ikävästä kertovia viestipommeja. Historia taitaa toistaa itseään. - surullista ja totta
Ap kirjoitti:
Piiloudutaan bunkkereihimme, käydään asemasotaa. Tarkkaillaan toisiamme, mietitään, millaisella suunnitelmalla vastapuoli on liikkeellä. Onko asenne "kaikki tai ei mitään", vai riittääkö vähempikin.
Vähitellen, paineet käyvät taas liian koviksi, ja öisin bunkkereista alkaa palstalle lennähtelemään toinen toistaan enemmän ikävästä kertovia viestipommeja. Historia taitaa toistaa itseään.Kyllä se on kaikki tai ei mitään :D
- tro-kee
Kuulostaa kyllä niin pelkurimaiselta käytökseltä kun olla ja voi.
Mua eksä lähestyi sähköpostilla ja kertoi ettei enää seurustele ja oli muutenkin surullinen (biisivalinta), sen jälkeen ei mitään kuulunut.
Kun vihdoin sain yhteyden niin kertoi, ettei ollutkaan minulle tarkoitettu viesti?????
Miten mahdollista??- tantere
Se on joko surkee juoppo äijä tai muuten pelkuri luuseri!!
- täh?
"vedetään taaas nuotaaa....kerro miks mä tarviin sua..." sanotaan siinä laulussa..
kerro miks mä tarviin sua? kuka tuollaista edes kysyy, narsistiko jonka pitää jokaisesta jotakin hyötyä, että vaivautuu aikaansa toiseen tuhlaamaan.
vaikka siksi, että rakastaa ja välittää, eikö? - tro-kee
Mitäs pahaa aktiivisuudessa on?
Minä kun olin aktiivinen ja kerroin kaikki syyt miksi olin ollut hiljaa ja kerroin , että ikävä on niin oliskin pitäny olla kai ihan hiljaa ja odotella vaan?
Ota sitten ihmisestä selvää??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14811017
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485403Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p414215Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323622Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352674Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1011588Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601586Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?751445Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311396