Digiboxi-ongelma

Digiboximme on IDL 7000m CCX. Sen ominaisuuksia on kahden kanavan ja kolmannen yhtäaikainen katselu. Mutta: Kuuluuko sen ominaisuuksiin myös yhtäaikainen tallentaminen ja jo aikaisemmin tallennetun katselu. - Nimittäin pari kertaa tällaista yritettäessä koko boxi on mennyt sekaisin ja kaikki tallenteet ovat hävinneet eikä myöskään meneillä olevat tallentamiset ole onnistuneet.
Ohjekirjasta en ole löytänyt mainintaa tuollaisesta meneillään olevan tallennustoiminnan ja jo tallennetun yhtäaikaisesta katselusta.

1

186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • keoan kaonisrhhh

      ton jutun saa selville itsekin kokeilemalla,mulla tosin on kaonin boxi jolla on mahd tallentaa kahta kanavaa ja katsella kolmatta kanavaa tai tallentaa kahta kanavaa ja katsella vanhaa tallennetta.

      pitää vaan muistaa ettei ihmettele turhaan että kun tallentaa kahta kanavaa niin sen kolmannen kanavan pitää olla samassa nipussa,yhden kanavan tallennus ei vaikuta vaan voit katella kaikkia kanavia.

      kahden kanavan tallennuksen aikana pystyy aina katsomaan vanhoja tallenteita

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      3
      2711
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2481
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2219
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1845
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1423
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1413
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1145
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1114
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1043
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      908
    Aihe