Hotelli Kuala Lumpurissa

Onko ehdtuksia, kokemuksia hotellista Kuala Lumpurin keskustassa jossa on hyvä laatu/hintasuhde. 4 yötä tammikussa 2013.
8663
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Oma suosikkini on ollut Hotel Maya, parin sadan metrin päässä Petronas-torneista. Hotelli on persoonallisesti ja tyylillä designattu eikä missään ollut valittamista. Hintaa en nyt muista, mutta ainakin viimeksi se tuntui tasoon nähden hyvinkin kohtuulliselta. Google auttaa yhteystiedoissa.

Äänestä

Mukiinmenevä edullinen hotelli, jossa olen asunut monta kertaa:

http://www.seasonsview.com/home.htm

Huoneissa pientä kuluneisuutta, mutta hinta-laatusunde on kohdallaan.

Sijaitsee Jalan Alor kadulla, joka on kuuluisa ravintoloistaan.

Parhaat ostoskeskukset ovat lyhyen kävelymatkan päässä.

Äänestä

Jos löydät hyvän tarjoushinnan niin suosittelen kyllä Istanaa.
Onnistuimme viime löytämään tarjouksen -70% Booking.comilta, kyllä kannatti.
N. 250 euroa, 2 yötä, 5 aikuista. Toiveena oli 2 huonetta + lisävuode. Saimme 2 huoneistoa kerroksesta 20, (mh+olohuone+erillinen wc+kylpyhuone x 2). Mahtavaa!

Äänestä
  • Eilen tulin chinatown boutique hotellista, 4*, olin 4yötä, 27e/yö deluxe queen huone. Petaling street vieressä, ja halpoja ruokapaikkoja. Enemmän kuin tyytyväinen.

    Äänestä

Suosittelen erittain lampimasti hotellia nimelta Sunway Putra. Oleilen itse kyseisessa paikassa tallakin hetkella. Yolta huoneisto kustantaa 40euroa.
Minulla ja avopuolisollani on n. 60nelion huoneisto, oma iso makuuhuone isolla parivuoteella, makuuhuoneessa myos nojatuoli ja telkkari ja paljon liikkumatilaa.
Olohuone iso, siella sohva ja telkkari, kirjoituwspoyta ja ruokapoyta tuoleineen. Oma keittio mikrolla, liedella ja jaakaapilla.
Iso kylpyhuone jonka varrella myos pukeutumispoyta.

Ympari vuorokauden huonepalvelvu, on halpaa. Samassa rakennuksessa iso tunnetu ostoskeskus the mall, paljon halpoja hyvia ravintoloita jokaiseen makuun.

Osoite jalan putra 100, kuala lumpur

Äänestä
  • voi olipas kiva kuulla tästä kun itse menossa samaiseen hotelliin heinäkuun alussa kahdeksi viikoksi.. :D pakko kysyä , että mites tämän hotellin uima-allas sillä olen kova ottamaan aurinkoa? kehtaako siinä joka päivä porottaa itteensä?

    Äänestä

Traders hotel kuola lumpur, suosittelen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vinkkejä please kirjoitti:

Onko ehdtuksia, kokemuksia hotellista Kuala Lumpurin keskustassa jossa on hyvä laatu/hintasuhde. 4 yötä tammikussa 2013.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu