Lääkärit

diudiudiud

Kuka olisi hyvä ihotautilääkäri helsingissä? Sellainen jolla on hiusten lähtö -asioista tietoa.

4

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei kukaan.

      Poppakonsteja kun ei ole. Miestyyppiseen määräävät Propeciaa.Piste.

      • Onko noin

        Ovatko todella noin tiukkapipoja että määräävät vain Propeciaa. Työpaikkalääkärini kirjoitti minulle Gefinaa ja vinkkasi että olisi kyllä tehokkaampikin vaihtoehto (dutasteridi). Tuolloin muutama vuosi sitten duta oli vasta tullut markkinoille joten otin mieluummin Gefinareseptin ja sillä on menty, välillä vaan vaihdettu rinnakkaislääkkeisiinkin kun hinnat ovat vaihdellut.


    • diudiudiud

      Mitä eroa on propecialla ja Gefinalla?

      • Tässäpä tämä

        Molemmissa sama vaikuttava aine, finasteridi. Propeciassa yhdessä pillerissä on finasteridia 1 mg. Gefinassa ja sen rinnakkaislääkkeissä yhdessä pillerissä on finasteridia 5 mg. Koska hiustenkasvuun riittää 1 mg vuorokaudessa, Gefina pilkotaan osiin. Tästä pilkkomisesta on väännetty kättä että vaikuttaako se lääkkeen tehoon ja toimintatapaan.

        Suurin ero on hinnassa, Propecian päiväannos maksaa 2,30 euroa (98 kpl pakkauksena), Gefina maksaa 5,5 SENTTIÄ vuorokaudessa ilman kelakorvausta (100 kpl pakkauksena, riittää yli vuodeksi).


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      5
      2732
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2571
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      14
      2276
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      45
      1870
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1453
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1443
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1155
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1144
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1053
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      948
    Aihe