Pääsiäinen ilman ahdistusta - harvinaista

Luulen, että pääsyy moiseen löytyy täysin yllättävästä vapaa-ajan työputkesta. Siis aivan outo stoori.
Pe 6.4 räntää satoi. Kiroilin urakkaani. Olin sen jo lopettamassa kun muistin pääsiäispullon. Otin asperiinia ja Carilloo pahaan oloon.

Innostuin sen tontin puiden raivaamisesta. Kun on heikko kondis, juomakaan ei men päähän, mut ei vilustakaan.
La 7.4 jatkoin, samoin tänään kun ilma oli hieno, hankikanto ja kaikki. Piristyin hyvään kondikseen. Kuten sanoin paras pääsiäinen koskaan.
271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vielä eilinenkin, ma. 9.4 hyvä touhupäivä. Kaiken piti jatkua vakaiden tähtien alla. Tänään ilmakin ulkotöille paras mahdollinen.
Kuitenkin mieliala lähti vähitellen sakkaamaan iltapäivällä. Koukkasi parituntia sitten lähellä aallonpohjaa.
Tästä voi olla apua toisillekin syvään lamaan matkalla oleville. Muistin jääkaapissa olevan savustetun avaamattoman kirjolohen.
Maistelin sitä maustekurkkujen kaa. Näyttipä auttavan. Olen monilta kuullut, että masetaipuvaisten kannattaa syödä rasvaista kalaa.

wanha kehon tulehduksesta johtuva ylilämpö on nousemassa. Katsoin peilistä kuumottavaa naamaani, kuin tomaattipaistos. Kolea tuuli sen teki.
Pidän sitä hyvänä merkkinä, kun naama kuumottaa omassa kotona. Käsitän niin, että elimistö pystyy nappaamaan D-vitamiinia hyvin helposti.

Tiesin laskevasta mielialasta, ettei Carilloa saa ottaa. Se pahentaa tilannetta. Seuraan mitä jatkossa...

Äänestä

Työnarkomanian puolellehan tää menee. Kuivan kelin päivänä pitäis ehtiä tekemään sitä sun tätä, ettei ahdistaisi.
Yöunet ja päivätorkutkin lyhyenä käyvät päinsä. Kun herään, on aika lähtä liikkeelle mieluummin nopeasti.
Vaimo kinuaisi kylään välillä arkenakin. Ei kai sellaiseen työnarkomaniaa potevalla ole mahiksii. Kyläilyt ovat pitkästyttäviä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


happo hölkkä kirjoitti:

Luulen, että pääsyy moiseen löytyy täysin yllättävästä vapaa-ajan työputkesta. Siis aivan outo stoori.
Pe 6.4 räntää satoi. Kiroilin urakkaani. Olin sen jo lopettamassa kun muistin pääsiäispullon. Otin asperiinia ja Carilloo pahaan oloon.

Innostuin sen tontin puiden raivaamisesta. Kun on heikko kondis, juomakaan ei men päähän, mut ei vilustakaan.
La 7.4 jatkoin, samoin tänään kun ilma oli hieno, hankikanto ja kaikki. Piristyin hyvään kondikseen. Kuten sanoin paras pääsiäinen koskaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu