että kun ei kykene rakastamaan itseään, eikä siinä sivussa oikein muitakaan, niin rakastaa sitte päihteitä ja pään sekottamista. Menee niinq yks yhteen. Elämä on välillä yksinkertaisen perseestä.
Eikö olekkin
15
188
Vastaukset
- hui sentään
äläs nyt kerro kaikkea itsestäs, kuulostat kamalalta ihmiseltä
- yksinkertaista,
No mitä sille mahtaa?
- ----
yksinkertaista, kirjoitti:
No mitä sille mahtaa?
---mille
- tuskin..............
---- kirjoitti:
---mille
Onko sellasta kallonkutistajaa tai lääkäriä löydetty, joka sais ihmisen rakastaan itseään?
- Terv. turmiolasta
Ei se ihan noin simppeliä ole. Mutta jep, kaikki lähtee pohjimmiltaan itsensähyväksymisestä, niinkuin, että pystyy sitten rakastamaan toisiakin.
Itselläni viehtymys päihteisiin perustuu unelmaan oikeasta rakkaudesta. Viina helpottaa hetkeksi. - ölkjlk
olet täysin oikeassa ja viina on ihanaa!
- yksinkertaista,
Välillä, mutta toisaalta sillä vaan tuhoo itteensä hiljalleen, ei se kovin ihana myrkky ole, mutta kohtalo on tää, ei vaa voi mitään. Tuhota itseään, tietoisesti ja epätiedossa silmät ummistaen.
- löjdsfaljdsfl
yksinkertaista, kirjoitti:
Välillä, mutta toisaalta sillä vaan tuhoo itteensä hiljalleen, ei se kovin ihana myrkky ole, mutta kohtalo on tää, ei vaa voi mitään. Tuhota itseään, tietoisesti ja epätiedossa silmät ummistaen.
aika tuhoaa meidät kaikki, ei auta hivenaineet...
- valitettavasti
jossain vaiheessa se muuttuu kamalaksi
- en minä
Todennäköisesti juon alkoa vähemmän kuin keskiverto seurakuntalainen. Eli ei mulle.
- Vaikee tajuta
kunt en ota, mutta sähän sen itte just sanoit. Niin kai se on.
- hidasta
itsaria..
- =P
mutta kenellä on kiire..
- ap
=P kirjoitti:
mutta kenellä on kiire..
Kaikki me kuollaan siitä ei pääse yli eikä ympäri. Hitaasti ja varmasti tai nopeesti ja kivuttomasti. Olipa hirvee ketju, mutta ei ikäväpalstalle yleensä mitään kaunista kannata kirjoittaa.
- Terv. turmiolasta
ap kirjoitti:
Kaikki me kuollaan siitä ei pääse yli eikä ympäri. Hitaasti ja varmasti tai nopeesti ja kivuttomasti. Olipa hirvee ketju, mutta ei ikäväpalstalle yleensä mitään kaunista kannata kirjoittaa.
Ihmeen selväpäiseltä vaikuttavaa tekstiä, ajatellen aloitusta. Et ainakaan kovin päihteisiinsekoittunut ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14010166
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485393Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p404040Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323602Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352654Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591572Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981567Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?731428Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311386