Mara tekee ns "tuksut", eli valehtelee olevansa raskaana, sen takia että hänellä ja Stefulla menee huonosti, ja tällä tavoin haluaa pitää hänet (joten vois hankkiutua raskaaks jos stefu vielä antaa hänelle)
Mara sanoo seiskan blogissaan olevansa 5:llä kuulla raskaana...
mutta mutta, uuden blogikuvan mukaan vatsa ei ole kasvanu ollenkaan (joka muuten jo pitäis näkyä), vaan itseasiassa pienentyny jos vertaa sitä ekaa kuvaa joka otettiin sillon kun se oli joku 1kk raskaana (joka näytti siltä että vauva syntyis minä hetkenä hyvänsä)!!
Eli miten se on mahdollista että vatsa pienenee/ei kasva raskauden aikana?!
Ja lisäksi on tusinoittain muita todisteita että mara on keksiny koko raskauden:
- Ei hehkuta vauvasta missään
- Ei hanki vauva vaatteita tai käy missään muitten "mammojen" kanssa vaan laiskottelee gyylin tuolissa päivät pitkät
- Ei kuvia mistään ultroista (ja hän muuten kävi ultrassa kun oli joku 1kk raskaana, vaikka lasta ei sillon ees siinä nää!!!)
- On käyny ultroissa yksin (eli ei oo käyny ollenkaan)
- Juoppo-Anne ei ole hehkuttanut raskautta
- "Treenaa" ja bailaa kuten ennenkin
- Syö asioita mitä on kielletty raskauden aikana
sekä viimeisenä tää keskenmeno episodi!
Mara ei olekkaan raskaana
19
947
Vastaukset
- jk
niinkö
- jk
Just näin.
- tuksukopio
Ajattelin ihan samaa, että raskauden varjolla saattaisi tullakin raskaaksi.
- dgdfjjhjhjjk
hyvin pärjää viidakossa vaikka raksaana,
tulee ihana äiti stephenin pojalle.- 7+14=Ventti
tota...?
eikö se raskaus alkanut kuvausten jälkeen?
viidakon tähtöset ei ole suora lähetys :)
- Ulrta
Mulla on käynyt tämä mielessä moneen kertaan. Kun se maha ei kasva, tai siis on samanlainen turvonnut maha eikä vyötäröä mitä hänellä on aina ollut.
Mutta voiko edes Martina olla niin törkyinen, että tekisi mitään tällaista. Pitääkseen Stefun vielä aisoissa ja antaakseen hehkutusta suhteestaan medialle. Jotenkin tuntuu että ei voi olla niin sekopää. Ei kertakaikkiaan kyllä voi. - 9+2=?
no ei sen tuossa vaiheessa kuulu näkyäkään yhtään enempää
http://www.vau.fi/raskaus/Raskausviikot/19-uker/- 19+4
No sen vatsa oli paaaaaaljon isompi kun se oli 2kk raskaana (paljon isompi kun kuva tossa linkissä), niin eikai se nyt kutistua voi?!?
- aitolehmä
19+4 kirjoitti:
No sen vatsa oli paaaaaaljon isompi kun se oli 2kk raskaana (paljon isompi kun kuva tossa linkissä), niin eikai se nyt kutistua voi?!?
Ettei ois feikkiraskaus ja "keskenmeno" tulee jossain välissä. Tämä on täysin laskelmoitua toimintaa väkivaltaiselta narsistilta nimeltä viiksimara
- termeistä
aitolehmä kirjoitti:
Ettei ois feikkiraskaus ja "keskenmeno" tulee jossain välissä. Tämä on täysin laskelmoitua toimintaa väkivaltaiselta narsistilta nimeltä viiksimara
Wikipediassa on termit näin:
Jos lapsi syntyy ennen 22. raskausviikon päättymistä, käytetään termiä "keskenmeno", ja sen jälkeen termiä "ennenaikainen synnytys"
http://fi.wikipedia.org/wiki/Keskonen
Ja sitten niistä raskausviikoista, tässä taulukko ja kuvat vatsan pyöristymisestä:
klikkaamalla ao. viikkoa, saat sen viikkoisen masukuvan näkyviin
http://www.vau.fi/raskaus/Raskausviikot/
Kaikkea hyvää kaikille odottaville äideille, myös Martinalle :)
- 19+2=Ventti
Monennellako viikolla M on raskaana?
- ihmisrakas
En usko,että M "vedättää". Uskon, että kirjoittaa ihan totta blogiinsa.
- 6+2
Sanoo blogissaan olevansa 5.kuulla:DDDD
- patologista valehtel
ihmisrakas kirjoitti:
En usko,että M "vedättää". Uskon, että kirjoittaa ihan totta blogiinsa.
Eihän se muuta teekään se ämmä kuin valehtelee. Suuri vitsi koko blogi!
- Alku hukassa
6+2 kirjoitti:
Sanoo blogissaan olevansa 5.kuulla:DDDD
Ajat heittelee. Blogissa viidennellä ja seuraavana päivänä iltalehdessä neljännellä.
- sorpresa
Miksi syö kraavattua lohta? Eikö tiedä että katkaravut, kraavattu kala ja tuorejuustot kuten feta eivät sovi raskaana olevalle.
- Kusettaa
Peltosen Henna on suurinpiirtein samoilla viikoilla kuin Martina väittää olevansa (molemmilla laskettu aika joskus syyskuun aikana) ja Hennan maha on jo tosi iso ja on selvästikin paksuna. Martinan blogikuvassa ei näy minkäänlaista kohoumaakaan.
- Kaakki tulee
Ponnistaako pökaleen suorassa lähetyksessä?
- Mara Eremenko
Mara mitään raskaana voi olla. Ei mies ole raskaana. Raskaat amisviikset hänellä kyllä on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658