Kun sota suomen ja venäjän välillä jostain syystä syttyisi niin millä pääsen parhaiten täältä rauhallisemmille onkivesille ?
En ole uhrannut ajatuksen hitustakaan sille absurdille ajatukselle että menisin kykkimään savikuoppaan odottamaan että luoti sahaa pään tai kranu höyrystää.
Tapelelkaa te hullut rahavallan puolesta ja puolustakaa Nallen kartanoa kun tämä jätkä lähtee onkimaan rauhaisten ranojen lähettyville.
PS: Ette voi syyttää sotilaskarkuruudesta koska en ole ikinä sotilasvalaa vannonunut enkä vanno. Tosin valat eivät enää sido EU muutosten vuoksi.
Laivalla,autolla vai soutupaatilla
Jätkä lähtee
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1134892Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293543No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452430- 501558
- 411480
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv241334- 141222
- 271128
- 1651089
Olen oikeasti aika mukava
Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.221057