koska ovat laskeneet että tällä synnytysvauhdilla vuonna 2050 kaikki suomalaiset ovat lestadiolaisia. Nyt jos naiselle annetaan oikeus puhua ja ajatella niin pimperot menee kiinni ja lapsia ei tulekaan siihen tahtiin.
Vallassa olevat saarnamiehet eivät tahdo naisia puhujiksi
12
266
Vastaukset
Turha pelko.
Islamin ja SRK;n taru on lopuillaan.
Vielä -80 luvulla oli reilusti yli 100,000 suviseuralaista ( silloin ei juuri ollut päiväkävijöitä, kuten nyt on merkittävä laskettu osa ) ja nyt se jää 65- 75,000 henkilöön.
Silloin kerrottiin, että puolen miljoonan raja rikkoontuu 2010?
Todellisuudessa nyt on vain n 34,000 jäsentä? Eli vähemmän kun useilla vapaan suunnan kirkoilla.
Helluntailaiset ovat jo samoissa.
Suurin syy on netti, pahuus paljastuu.
Pysyvää on vain Jumalasta tuleva, ei Hänestä eksynyt.- OV syy
poistuma on pedofiilipuollustajat, OV , valehtelut,
anteeksiantamattomuus hoitokokousasioissa Suomen suurin uskonnollinen häpeä.
Todellisuuslukema; 10000 aikuista miestä, sama määrä naisia, lapsia loput.
Yhteismäärä n. 60000
Pieni määrä ja pienenee........... - en käsitä
srk käy valtataistelua tuulimyllyjä vastaan. OV ja kärkikaarti puolustaa dinosuruksen raivolla 1940-l maailmankuvaa, mutta juna on tainnut mennä jo
- Lastenraiskaajat!
OV syy kirjoitti:
poistuma on pedofiilipuollustajat, OV , valehtelut,
anteeksiantamattomuus hoitokokousasioissa Suomen suurin uskonnollinen häpeä.
Todellisuuslukema; 10000 aikuista miestä, sama määrä naisia, lapsia loput.
Yhteismäärä n. 60000
Pieni määrä ja pienenee...........Näistä 10.000:sta vl-miehestä jo 300 on jäänyt kiinni lastensa raiskaamisesta (3%) ja heillä on lähes 1000 uhria!
- v jussi
Suomen säädettyjä lakeja pitäisi Uskonnolisten liikkeiden myös nourattaa. Erityisesti JOHTO ASEMASSAOLEVIEN.. Lopettakaa pelottelu. Olette väärillä jäljillä älkää hyväksykö lasten seksuaalista hyväksikäyttöä ja Naisten ALISTAMISTA....... Mikä uskonto on tälläinen? Joka hyväksyy Vääryyden????
- Ennenkin oli vl pano
VL maallikot mieluisasti lähti "saarna/panomatkalle" raskaana olevalta
riippurinnalta.
Mieluisasti yöpyivät, -saaden valkoiset lakanat, -vanhojen piikojen
luona, että "ei häiritse muuta perheen lapsia".
Tapauksia on paljon, tunnettuja hoitomiehiäkin.
Laskut kait oli, että heillä etuoikeus, jotta vl säilyy voimissaan.
ja kiinni veti............- Hoitomies ruletti
Ei ainoastaa vanhojen piikojen vaan myös talon emännän tai tyttären vieressä, isännät kun olivat vieraanvaraisia ja tarjosivat parasta "paikkaa" talossa.
- Saarnaaja veli
Hoitomies ruletti kirjoitti:
Ei ainoastaa vanhojen piikojen vaan myös talon emännän tai tyttären vieressä, isännät kun olivat vieraanvaraisia ja tarjosivat parasta "paikkaa" talossa.
Me puhujaveljet pidämme isoista pyöreistä rinnoista ja pyöreästä pepusta. Värillä, rodulla, koolla, uskonnollisella vakaumuksella tai poliittisella näkökannalla ei ole väliä. Toisaalta ei myöskään haittaa jos nainen on vähän laudempikin tai ikää on jo vähän enemmän tai vähemmän, heistäkin pidämmme. Ja oikein tiukassa paikassa, yli viikon paaston jälkeen auton alle kuollut hirvilehmäkin käy.
- Niinkö oli
Enpä ole tiennytkään moista suunnitelmaa.
- 99öööööööööööööööö
wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww
- Ihmisen on
kerran vastattava sanomisista ja tekemisistä.
Mitä ihminen kylvää, sitä hän myös niittää.
Älä sano väärää todistusta lähimmäisestäsi. - päinvastoin
Jos ja kun liike ei sanoudu irti lapsenraiskaamisesta ja naistenalistamisesta ym. ei kasva kannatus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse924706Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133892Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2023758Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.882169Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751951Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791318- 1301202
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1591173- 531075
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30924