Huomenta!
Etsimme siis nimiä pikkuisille kaksostytöillemme. Haluaisimme heidän nimiinsä jotakin erityistä, sillä he syntyivät yllättäen paljon ennen laskettua aikaa, mutta osoittautuivat kummatkin taistelijoiksi! He myös jäävät viimeisiksi lapsiksimme :)
Tytöillä on jo kaksi isosiskoa ja kolme isoveljeä: Siiri Elli Lydia, Leevi Ahti Olavi, Niilo Oiva Artturi, Kaapo Otso Vihtori ja Liisi Aino Ilona.
Jokainen varmaan osaa tuosta päätellä, millä kaavalla annamme tytöille nimet :)
Kiitos paljon!
Tylleröille nimet
9
142
Vastaukset
- Täti
Maari
Meeri
Miili
Juuli
Niini
Tuuli
Viivi
Toisiksi nimiksi:
Elsa Linnea
Inka Sylvia
Outi Erika
Armi Sofia
Asta Elina
Eini Alisa - Täti
Lisäystä vielä, jos tyttöjen nimet "saavat" päättyä myös a:han:
Veera, Seela, Riina,
Jaana, Kiira, Leena,
Neela, Moona, Noona,
Noora, Roosa, Reeta
Yksi i-päätteinenkin nimi tuli vielä mieleeni - TYYNI. - ghfghf
Iina Sini Lahja
Leena Ilta Säde
Liina Aamu Tuulia
Louna Sade Maaria
Liina Säde Aurora
Leena Lumi Helmiina - Ofelii
Fiina Aune Aurora
Beeda Irja Augusta
(Tässä sitä erityisyyttä etunimien vierasperäiset kirjaimet ja kolmansien nimien tyyli)
Saara Silja Serafina
Miina Milja Magdalena
(Tässä nimet olisi vähän spesiaalimmat kuin muilla sisaruksilla, mutteivät kuitenkaan liian tiku ja taku keskenään... Ja pitkät kolmannet nimet olisivat kaksosten oma juttu, vaikka kuitenkin ihan suomessa tunnetut ja käytössä olleet... )
Tai sitten nuo tädin ehdottamat Niini ja Viivi
Niini Aila Annikki
Viivi Alma Annukka
Nämä toki ainakin samanmuotoiset siskojen nimien kanssa, ja uudempina niminä kuitenkin erilaiset kuin sisaruksilla. Omaan makuuni ehkä hieman liian tiku ja taku. Toiset ja kolmannet nimet sitten valitsemaanne vanhojen nimien tyyliä.
Tai sitten kokonaan eri muotoiset ensimmäiset etunimet:
Hilkka Iida Alina
Hertta Aada Maria
(Tässä kaksosilla olisi ihan omanlaisensa ensimmäiset nimet, mutta toisissa nimissä toistuisivat sisarusten tuplavokaalit ja kolmansissa nimissä isosiskojen kolmansien nimien ia- ja na-päätteet (Lydia ja Ilona, Maria ja Alina). Minusta nuo Hilkka ja Hertta ovat ehkä maailman ihanimmat tyttöjen nimet. Harmi, että itselläni on vain poikia...)- Ofelii
Niin siis Fiinakin toki on kiva nimi, mutta Beedan parina piti olla Friida. Sormet näppäilevät tänään ihan omiaan... Eli:
Friida Aune Aurora
Beeda Irja Augusta
- teiniäiti95
Meeri ja Seela :D
- namnetti
Juuli
Lilli
Viivi
Ninni
Heini
Heidi
Mindi
Sindi
Essi
Nelli
Jenni
Janni
Fanni
Sanni
Salli
A-päätteisiä
Saara
Veera
Noora
Kiira
Anna
Saaga
Laura
Emma
Minusta parhaat kuitenkin olisivat Juuli & Janni / Juuli & Fanni / Juuli & Nelli :)
NIIN JA ONNEA PALJON KAKSOSTENNE JOHDOSTA! :) Komean kuuloinen katras teillä, hienoilla nimillä varustettuna:) Toivottavasti annat palautetta nimistä, mistä pidit&mistä et :) - NimiTäti
Tiina Fia Linnea.
Meeri Ida Astrid. - ????
Siiri Elli Lydia, Leevi Ahti Olavi, Niilo Oiva Artturi, Kaapo Otso Vihtori, Liisi Aino Ilona ja
Leeni Anna Elina
Tyyni Emma Sylvia
Niini Ulla Maria
Meeri Emma Alisa
Reeta Oili Amanda
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1822707- 1642529
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182217Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612073Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31739"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591444Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2051440Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2261173Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää931138Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3701073