Nokia 7320 on paskapuhelin

surkey

Myikö Nokia tämän paskatuotteensa kampanjoilla? Ainakin Teliasoneran 48 kk liittymällä (yhteensä n. 48 euroa) Weikon koneen kautta myyty sarja oli ala-arvoista. Peheessämme näitä 7320 laitteita oli 4 ja kaikki levisivät runsaan vuoden käytän jälkeen mikä mistäkin syystä. Yhdessä ei kuulu puhelu, toisessa oma puhe ei kuulu toiseen päähän, yhdessä laite alkoi syödä talletettuja puhelinnumeroita jne.
En ihmettelekun Elop panee porukkaa pihalle. Eikö olisi parempi suunnitella Applen tapaan YKSI kunnon puhelin kuin sata surkeaa mallia?
Oli muuten viimeinen Nokia meidän perheessä!

2

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • surkey

      .....siellä sisällä onkin 7230.
      Google-haku 7320 antaa 1260 000 tulosta ja 7230 puolestaan 10 600 000.

      Mikä idea tässäkin on panna mallien nimet noin harhaanjohtaviksi vai liekö kyse samasta puhelimesta. En viitis edes etsiä ja arkistaa, sen veran v-----ttaa!!!
      Ehkäpä toinen on suunniteltu Tikkurilan varavankilassa ja toinen taas Konnunsuon kakolassa.

    • taisto3

      Minä taas tykkäsin kovasti. Mulla pimeni valot ja näyttö kun putosi vesilätäkköön. Suurin piirtein vuoden ikäinen oli ja mietin että mistä saan uuden kun ei vielä mitään vikoja ollut mutta lukemani perusteella en taidakaan hommata.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      73
      4396
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2501
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2314
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      20
      1807
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1672
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1542
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      81
      1536
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      148
      1331
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1243
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1145
    Aihe