Miten olette hoitaneet virusasiat?
Lumia ja netti
10
315
Vastaukset
- eituleviruk
ei tarvetta
- valitettavasti...
ei hyvältä näytä,n ja ms rämpii niin syvällä suossa ettei sieltä nousta
http://www.itviikko.fi/uutiset/2012/04/10/uusissa-nokia-lumia-900ssa-verkko-ongelmia/201226999/7 Mikään Nokian kännykkä ei tarvitse virustorjunta ohjelmaa, koska Symbialle/Meegolle/WP7 ei ole tehty käytännössä viruksia. Eriasia on esimerkiksi Android mutta siinäkin virustorjunta ohjelmaa tarvitsee jos käyttäjä lataa tuntemattomia sovelluksia.
- opiskelijatar007
Meinaatko ihan oikeasti, että kun omistaa Lumian ja siitä on nettiyhteys niin virustorjuntaohjelmaa ei tarvita. Olen ihan toope näissä asioissa, mutta aina on toitotettu, että virustorjuntaohjelma on oltava. Ajattelin tämän koskevan myös puhelinta. On tämä älypuhelin minulle liian älykäs. Koville ottaa tämä opettelu.
Juuri sitä meinaan. Yleensä kerrotaan/sanotaan että tietokoneen Windows käyttöjärjestelmä tarvitsee joko ilmaisen virustorjunta ohjelman tai maksullisen. Tämä on totta mutta taas älypuhelin ei tarvitse koska niihin ei ole tehty paljoakaan viruksia ( Paitsi Android, jos lataa tuntemattomia ohjelmia).
Virustorjunta yritykset yrittävät vaan rahastaa kännykän käyttäjiä. Toki niiden virustorjunta ohjelmissa on hyviä puolia. Kuten etälukitus, kännykän tyhjennys/paikantaminen,- ehdottaja.
aikuistuisit jo vähitellen.
- annaperkele
Nämä etätoiminnot löytyy vvakiona lumiasta. Paikannus, äänimerkku, lukitus ja tyhjennys
- MS haisee
ehdottaja. kirjoitti:
aikuistuisit jo vähitellen.
Fuck-Securen Hyppönen odottaa kieli pitkällään Lumian mukanaan tuomaa ihmisten rahastamismahdollisuutta. Sekään ei tajuu, että koko maailma on saanut jo tarpeekseen MS-roskasta. Securen ohjelmat ei muuten edes voi viruksille mitään. Ne ei estä eikä tee mitään. Maksavat vain. Lumiaan on jo tehty kaikki skeida. Nyt ei edes rikolliset asialla, vaan vähän muut tahot. Lumian winiä epäluotettavampaa järjestelmää ei voi olla.
- lataaja.
en ole ladannut viruksia.
- ERTYGUIOcvhijo
"Lumian winiä epäluotettavampaa järjestelmää ei voi olla."
Kyllä "trollit" tietää, niillähän on jo kaikki apple vempaimet:D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874078Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242901No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452310- 341321
- 10899
- 131875
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12811Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124756- 11750