ovatko elokuva suudelmat oikeita ?!

i'mstupid

tämä on typerä kysymys mut mä oon ain miettiny et suudellaaks elokuvis oikeesti vai mitä `? hävettää oikeen tämä oma tyhmyys, mut häiritsee niin pakko saada selville !

3

349

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kisspusskys

      Kyllä useimmissa elokuvissa. Toki on niitäkin leffoja, joissa ei oikeasti suudella. Heti ei tule mieleen esimerkkiä, mutta niitä on.

    • kiss, suukko ja pusi

      Eräs näyttelijätär kertoi laittavansa pienen minttukarkin suuhunsa suutelukohtauksissa, kuulemma helpottaa tilannetta jos tuntuu vastenmieliseltä lähikontakti vastanäyttelijän kanssa.

    • pusipusi

      Ja jossain nuorten elokuvissa ei suudella niin tosissaan, esim. molemmat näyttelijät pitää suun tiukasti kiinni ja sitten vaan laittaa huulet yhteen. :D Sairaan romanttisen ja aidon näköistä joo. Muistaakseni Justin Long suuteli näin jossain tyyliin Riemukuplassa sillon nuorena.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      105
      2633
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      103
      1769
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1535
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      16
      1242
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      22
      1058
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      973
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      46
      953
    8. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      94
      938
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      120
      931
    10. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      338
      836
    Aihe