Tossa oli sellanen partahampuusi

Ukkeli tuli kaupan pihaan uudella mersulla ja sanoi että nostelee työttömyyskorvauksia ja vieljelijätukia saman aikaisesti ja jää kohta isolle eläkkeelle ikää oli jonnin verran yli 50v.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sinähän tietenkin uskoit:)

Äänestä

Ilmankos ns, nigerialaiskirjeisiinkin aina joku uskoo joissa joku vaittää olevansa nigerian entinen kuninkas ja maassa on tapahtunut vallankaappaus ja kirjeen kirjoittaja pyytää 2000€ että saa nigerian pankeissa olevat miljardit siirretya turvaan jonnekin Sveitsin pankkeihin mutta tarvitsee tuon summa että se on mahdollista. Kirjeeseen vastannut ja rahat ilmoitetulle tilille siirtänyt saa sitten ruhtinaallisen korvauksen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Semmonen peltoheikki kirjoitti:

Ukkeli tuli kaupan pihaan uudella mersulla ja sanoi että nostelee työttömyyskorvauksia ja vieljelijätukia saman aikaisesti ja jää kohta isolle eläkkeelle ikää oli jonnin verran yli 50v.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu