Huolettaaa miten saa elukkansa hoidettua kajaanissa, yksityisellä ei vastata edes puhelimeen tai jos vastataan niin ei sieltä saa aikoja, kunnallisella hirveät jonot joiden ohi ei pääse ellei henki ole kyseessä. Siellä onneksi hoitajat osaa auttaa ammattitaitoisesti ja ovat pelastaneet monesta pinteestä. Nyt lähtee vielä kunnalliselta lääkäri pois eikä uutta ole kuulemma tulossa. Ammutaanko aamun koitteessa jos rakki sairastuu vai kuka hoitaa?
Eläinlääkärit kajaanissa
18
5355
Vastaukset
- SOSSUn huolia vai?
eikös teillä niitä ulkomaan rakkeja ole siellä aika paljonkin, kuka niistä yleensä huolta pitää?
- Hullukissanainen.
http://www.countrypolis.fi/
Hyvin näyttää aikoja löytyvän ja varata voi kätevästi netistä :)
https://net.provet.fi/liira/julkinen_ajanvaraus/index.php?yksikko_id=1 - faslkfhaslj
On mulle yksityisellä vastattu ja ajan saa jopa samalle päivälle?
Kumpi kaupungin eläinlääkäreistä lähtee pois? - hau hau hau hau
tyhmää pitää kaupungissa mitään elukoita. muuta taks maalle rakkis kanssa.
- Pulla84
Kuka lähtee pois kunnalliselta? Apua!
- Mzx
Itse paljon elukoitani Ylä-Savon eläinklinikalla Iisalmessa käyttänyt.Asiantuntevaa henkilöstöä ja suhtkoht lähellä.
- ooppssl
Radoslav lähtee pois :( Todella harmi, sillä hän on kaupungin paras eläinlääkäri.
- minä ja koirani
Voi itku. Itse olen käyttänyt Radoslavilla kahta koiraani ja tosi ihana, empaattinen ja ammattitaitoinen eläinlääkäri. Ja aina on apu tullut.
- Koirat kunnossa
minä ja koirani kirjoitti:
Voi itku. Itse olen käyttänyt Radoslavilla kahta koiraani ja tosi ihana, empaattinen ja ammattitaitoinen eläinlääkäri. Ja aina on apu tullut.
Tilalle tulee kyllä vähintään yhtä hyvä, ja vielä mukavampi eläinlääkäri! Joten huoli pois, kyllä tessut saa hoitoa tulevaisuudessakin!!
- sgsg
Kajaanin eläinlääkäreillä on taidot hukassa verrattuna muiden paikkakuntien, kuten esimerkiksi Iisalmeen. Eivät löydä sydänvikoja esimerkiksi koirilta. Meidän koira tutkitettu 4 kertaa, selvät sydänvian oireet, mutta mitään ei muka löydy. Aika varattuna Iisalmeen.
Kaverin koira tutkitutettiin 5 kertaa Kajaanin eläinlääkärillä sydänvikaa etsiessä, ei löytäneet mitään. Iisalmeen kun olivat vieneet niin heti todettu sydänvika ja annettu lääkkeet. - taisokastajoo
Kajaanissa/sotkamossa eivät edes kuumeista kissan pentua laitettu nesteytykseen.
- päästiin kunnallis
eli kaupungineläinlääkärille aikanaan Kajaaniin Vaalasta 5.12.-05, kun Oulun Akuutti kysyi ollaanko asiakkaita, ei oltu vielä, no ette pääse sitten sitten,p-kele!
Miten voi olla asiakas jos ei ole päässyt sinne koskaan???
Soitto Kajaaniin viimein onnisti, ei Sotkamoon päästy itsenäisyyspäivänaattona siis ja onneksi Kajaaniin päästiin sinne kun sakemannimme 6,5v oli kovassa kuumeessa ym.
Siellä maksa-arvot oli yli tuhat, sillä paikallinen eläinlekuri oli määrännyt aikanaan vehnäallergiaan jo 1v lähtien kortisoonia!
Se kortisoonin syöttö loppui sitten siihen ja eläin tervehtyi pikkuhiljaa!
Nyt tänään kirjoittaessani tätä sakemannimme koiramme Essi on 13v 4kk 9pv vanha!
Vielä pääsee hypäten sänkyyn ja käy lenkillä ja ruokahalua on, ei lääkkeitä mitään sen jälkeen eli elinaikaa saanut lisää jo 7 vuotta!
Ajatelkaa miten voitte koirianne hoitaa! - transferenssi
Meidän narttu cockeri on aina halunnut olla uros. Ei edes sitä leikanneet kajaanissa, mutta pielaveen lääkäri leikkas. Nyt on onnellinen cockerspanieli uros 11v. meillä kotona. Jalka nousee. Kyllä lääkärit muualla ossaa.
- Maksullinen päivysnroko?
Kainuussako ei enään voi soittaa päivystävälle tavalliseen numeroon vaan pitää soittaa maksulliseen yli 2e/min maksavaan 0600 numeroon?!?
Onpas kuntayhtymä keksiny keinon rahastaa...
- Mortadellosx
Ihmislääkäri ajoi autolla tuulikaappiin ja kävi henkilökunnan päälle, taisi purrakin. Oliko saanut vesikauhurokotuksen se henkilökunta?
Mistä tämä lääkäri kotoisin? Onko sama joka meni humalssa vankilaan pitämään vastaanottoa? Paikkunta taisi olla Hämeenlinna. - POSITIIINEN
Kajaanissa saa hyvin ell:rin palveluja. Kaikki jotka kohdalle sattuneet, ovat osansa hoitaneet hyvin. Hyvin saadaan yhteyttä.
- pennonen
Vihtavuori lopettaa eäimen käsimykset,ei siinä mitään lekureita tarvita.
- Anonyymi
Ikävä kyllä eläinlääkärissä toistuu sama kuin se että viet auton kokemattomana korjaamoon. Elikkä todellinen pieni vika mikä ei maksaisi paljoa, sitä ei kerrota, vaan tuodaan esille mitä kaikkea pitäisi tehdä ja hinta on todella suuri, mitä todellisuus. Kokemusta on sekä autokorjaamoista kuin myös koiran ja kissa käyttämisestä eläinlääkärillä. Kokematon eiasiantuntiha tiedä tätä, mutta minä ennolekaan eilisen teeren poika vaan itse olen testannut molemmat ja täytyy sanoa, että kyllä ihmisiä kusetetaan oikein olan takaa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7202870Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3572537Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o452308Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä262282Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581868Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181399Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121392- 721303
- 551250
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?91229