Olette syyttämässä kuvienne varastamisesta. Minä syytän teitä kuva ja roskalinkkiterrorista jota harrastatte tällä palstalla. Järjettömät mittasuhteet saanut linkkien ja MINÄ tekstien levitys on jo vitsaus. Sitä sanovat roskapostiksi. Tämän paikallisen vouhkan tittelihirviöt ylittää jo ymmärryksen rajat.
Persuille
HD Puurtila
136909
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 136
Vanhimmat
Kannattaisi hakea apua ammattiauttajalta ja muistaa ottaa lääkkeet ajallaan!
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=4&id=3318
Miksi Vammaisneuvosto piti sotke juttuun?
Miksi Soinin mainos oli Bandidos talon seinällä puurtilassa?
Soini on kansan mies ja kaikki ovet aukenee hänelle ;)
miksi se mainos ei saanut olla huvipirtin edustalla?
Tässä myös lainaus. Tuleekohan syyte?
Oinonen kaapissa?
16.11.2011 17:53 Virkeä
Oinonenhan on entinen rikollinen, joka on kääntynyt uskovaiseksi.
Monien ääriuskovaisten tavoin hän olettaa, että muidenkaan ihmisten moraali ei kestä ilman jumalanpelkoa. Ainoa asia, joka pitää ihmisen hänen mielestään kaidalla tiellä on helvetin pelko ja ilman tätä ihmisellä ei ole moraalia.
Vaikka homoseksuaalisuus ei muuten olekaan verrattavissa rikollisuuteen, niin äärikristittyjen logiikka kulkee tässä asiassa usein samoja ratoja: oletetaan että jos lait ja kirkon ohjeet sallivat homoseksuaalisuuden, niin ihminen ei voi vastustaa kiusausta. Tavalliselle heterollehan tämä on täysin käsittämätöntä. Monessa homokammoisessa äärikristityssä ja muussa uskovaisessa piileekin luultavasti kaappihomo, jota tämä yrittää tukahduttaa. Sitähän ei tiedä, johtuuko Oinisen homofobia juuri tästä, mutta eriskummallisen kiinnostunut hän näistä asioista on.
Kirjaudu sisään kirjoittaaksesi kommentteja
ilmoita asiaton viesti
Entäs tästä? Timo I Yhä, saa taas päänturvotusta.
Turun Sanomat:
Hirvisaaren avustaja ehdottaa hihamerkkejä ulkomaalaisille
Keskiviikko 11.4.2012 klo 19.02
Kansanedustaja James Hirvisaaren (ps) eduskunta-avustaja Helena Eronen ehdottaa Suomessa oleville ulkomaalaisille hihamerkkejä poliisin työn helpottamiseksi, kirjoittaa Turun Sanomat.
- Jos jokainen ulkomaalainen velvoitettaisiin pitämään taustastaan kertovaa hihamerkkiä, niin poliisi näkisi heti ekalla vilkaisulla, että "ahaa, tuo on muslimi Somaliasta" tai "ahaa, tuo on kerjäläinen Romaniasta", Eronen kirjoitti verkkolehti Uuden Suomen blogipalvelussa.
Erosen mukaan hihamerkit olisivat erilaisia taustasta riippuen: muslimeilla hihamerkki voisi olla esimerkiksi puolikuun muotoinen ja venäläisillä sirpin ja vasaran muotoinen.
Erosen mukaan myös suomenruotsalaiset ja seksuaalivähemmistöt voitaisiin samalla tavoin velvoittaa kantamaan hihamerkkiä. Seksuaalivähemmistöjen hihamerkkinä voisi olla sateenkaarimerkki.
Eronen julkaisi tekstinsä blogissa puoliltapäivin keskiviikkona, mutta se poistettiin verkosta myöhemmin päivällä.
Erosen blogikirjoituksesta kertoi ensimmäisenä Turun Sanomat.
Lähde: Turun Sanomat
törmäsin pekuun oli jättänyt juuri varkauden poliiisille tutkintäpyynnön ja sanoi ettei enää kommentoi IL:n uutista vaan odottaa oikeuden tapahtuvan:
Uusia uutisia onkin tulossa taas. Katso Hirvisaari.
Tätä ne kerhot on.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012041315448213_uu.shtml
Lisää uutisia PerSuille!
Koskee myös Kerhoja.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012041415451994_uu.shtml
Kansallismielisiä nämäkin.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012041415452322_uu.shtml
Miten Jyrki linkkisi koskee Perus Pekkaamme???
Hei hoo rock and roll :-D
Varkaus nousuun, tästä se nousu alkaa ja muuttotappiot kääntyvät muuttovoitoksi! Kaupungin väkiluku kasvaa uusien työpaikkojen syntymisen tahdissa, uusia yrityksiä tulee kilpaa Varkauteen, entiset paperitehtaan tilat täyttyvät ja 2000-luvun alkupuolen huonot vuodet ovat pian muisto vain.
Hei...taisin nähdä unta...?
HD:t esiin ja baanalle!
Aurinkoista kevättä kaikille varkautelaisille, hymyä huuleen, suuta hevosenkengälle niin :-D
Timolle lisää tuskaa. Persuavustajan selitysyritykset meni reisille. Pierusta tuli jytky koko puolueelle.
http://ylex.yle.fi/radio/ohjelmat/etusivu/etusivun-jutut/kansanedustajan-avustaja-selittaa-hihamerkkivitsia-se-oli-aivo?ref=leiki-es
Kimmo Kivelä irvuilee murretta puhuville. No, Kimmohan onkin uskovainen PerSu.
Pekun tutkintapyyntö on johtanut asian valtionsyyttäjälle ja Haapala on mukana geississä.
Ensin lähti Kärkkäinen lähteekö nyt Haapala? Kuinka käy seuraavassa valtuuston kokouksessa puheenjohtajiston?
Vai Valtakunnansyyttäjälle. Ne syytteen lähettäjät näin jäidenlähdönaikaan tuppaavat olemaa Napoleoneita ja Kuninkaita PerSujen valtakunnasta.
Lueppa tuo liite tarkkaan.
Valtakunnansyyttäjällä on lakisääteisiä useita tehtäviä. Hän mm.
johtaa ja kehittää syyttäjäntoimintaa sekä valvoo alaisiaan syyttäjiä
nimittää kihlakunnansyyttäjät
osallistuu syyttäjäntoimintaan liittyvän lainsäädännön kehittämiseen
antaa yleisiä ohjeita syyttäjille
voi ottaa itse ratkaistavakseen alaiselleen syyttäjälle kuuluvan asian ja määrätä alaisensa syyttäjän ajamaan syytettä, jonka nostamisesta hän on päättänyt
edustaa syyttäjiä korkeimmassa oikeudessa.
ajaa syytettä valtakunnanoikeudessa, kun eduskunta on päättänyt syytteen nostamisesta tasavallan presidenttiä tai valtioneuvoston jäsentä vastaan.
Vuotaa kuin Varkauden Persut! On naurettavaa tämä persujen touhu. Eikun syyttäjälle!
Ruohonen-Lerner ei kommentoi
Pirkko Ruohonen-Lerner ei halua kommentoida puolueen sisäistä kirjeenvaihtoa millään tavoin. Hän kuitenkin toteaa, ettei eduskuntaryhmän puheenjohtajana ota vastaan ohjeistusta puoluetoimistossa työmies-nimikkeellä työskentelevältä Putkoselta.
Putkonen puolestaan ei halua kommentoida viestinsä sisältöä mitenkään. Hän myöntää että viestinvaihto on käyty, mutta hänen mielestään viestien vuotaminen medialle on erittäin törkeää.
- Pidän törkeänä ja tarkoitushakuisena ja puoluetta vahingoittavana, että tämmöinen kahdenkeskeinen kirjeenvaihto, jota olen eduskuntaryhmän puheenjohtajan kanssa tästä asiasta käynyt, on saatettu julkiselle sanalle, Putkonen lausuu.
Perussuomalaisten eduskuntaryhmän enemmistö suositti torstaina avustaja Erosen työsuhteen päättämistä. Kansanedustaja Hirvisaari ei kuitenkaan katsonut voivansa eduskuntaryhmän toivetta noudattaa.
Jupakan taustalla on Erosen blogikirjoitus, jossa tämä satiirista tyylilajia tavoitellen esitti, että hihamerkit auttaisivat poliisia tunnistamaan ulkomaalaiset
HUOM!
Lainattu ylen sivuilta!
Näin kävi poliisitutkimuksessa. Lisää Putkosen tuskaa!
TS: Poliisi ei käsittele Helena Erosen tutkintapyyntöä
Tiistai 17.4.2012 klo 12.00
Varsinais-Suomen poliisilaitos ei ota käsittelyyn kansanedustaja James Hirvisaaren avustajan Turun Sanomista tekemää rikosilmoitusta.
Hirvisaaren avustaja Helena Eronen pyysi poliisia tutkimaan, oliko Turun Sanomat syyllistynyt törkeään kunnianloukkaukseen lehden uutisoitua hänen kirjoittamastaan hihamerkkiaiheisesta blogikirjoituksesta.
Tutkinnanjohtaja Markku Kukon mukaan asiassa ei ole syytä epäillä rikosta, joten esitutkintaa ei tehdä, Turun Sanomat kertoo.
Turun Sanomien mukaan poliisin päätöksessä todetaan myös, että Erosen kirjoitusta voidaan pitää hänen asemansa huomioiden vähintäänkin sopimattomana ja mahdollisesti jopa lainvastaisena.
Varsinais-Suomen poliisi ei ota kantaa siihen, onko Eronen syyllistynyt kirjoituksellaan rikokseen. Kirjoitus ilmestyi Uuden Suomen verkkolehdessä, jonka kotipaikka ei sijaitse Varsinais-Suomen poliisilaitoksen toimialueella
http://www.varkaudenseudunps.net/zzuutis-saunalautta-lampeni-ensi-kerran-100412.php
Mene Haapala persujen saunaan, jos uskallat, et siis pelkää löylyjä ;)
Kimmo Kivelä on hyvä esimerkki persusta, jolla kusi on noussut päähän. Näitä pissapoikia tuntuu olevan siunaantuneen tuohon räksypuolueeseen paljon. Selittääköhän asian se, että puolueeseen on saostunut pohjasakka.
Näistä pärinäpoikakytköksistä en usko Pekunkaan olevan täysin tietämätön. Kannatusta (=ääniä) kun yritetään hakea kaikilla mahdollisilla keinoilla. Lisäksi Duplo-jengiläisten ajatusmaailma ja älyllinen taso on aika yhteneväinen persujen vastaaviin.
Ja sinäkö väität olevasi nero? Niitä kusipäitä riittää jokaiseen puolueeseen, eniten niitä löytyy kokoomuksen riveistä. Niin on aina ollut ja tulee aina olemaan. Kiiltokuva poika Jykä pää päsmärinä.
Ensinkin tsoukkina oli tuo kiiltokuvapoika Jykä eli kaikkihan näkee et mies on kuin saimaan norppa! Kusipäitä on joo jokaisessa puolueessa, mutta kokoomuksen varkautelainen mulkkendaari on just tää päsmäri Jykä. Ai niin... hänhän on SHERIFFI!
http://www.radioaalto.fi/node/405829?fresh
Jyrki vähätteli pekua törmäten kallioon. Seuraavaan lehteen tulee, että lähtee taas opiskelemaan Tampereelle? Tutkinta pyyntö on kuulemma jätetty ja Haapala on kytketty siihen yhtenä osallisena poliisilähteenä, siksi juttu siirtyi Helsinkiin.
Höpö Höpö.
Jykähän lähtee aina silloin OPISKELEMAAN, kun on jo paskat housussa!
toinenkin poliisiyhteys selvinnyt tulee esille aikoinaan kavereiden kivaa kyläilyä molemmilla tahrainen tausta takanaan poliisissa.
Haapala on kohta niin pahassa kusessa, että kannattaisi muuttaa suoraan Puolaan avoeukkonsa kanssa!!!
Tälle Varkauden palstalle ei tietääkseni ole yksikään Perusuomalaisten jäsen linkittänyt yhtään mitään.Ne ovat olleet ulkopuolisia, jotka haluaa mustamaalata puolueen ja paikallisen yhdistyksen nimeä. Politiikassa on näkymä sota kovaa ja likaista ja kaikki konstit luvallisia.
http://www.youtube.com/watch?v=RnOeZKDgUvM&feature=related
klikkaa kuvan päällä näet hauskan filmin ;)
http://varkaudenseudunps.net/
AIVAN MAHTAVA FILMI!!!! Kiitos Pekka ja nyt luulis jo ihmisten tajuavan, miten TÖRKEÄ HAAPALA on sinua ja lautanrakentajaa kohtaan! Hienosti ja ennenkaikkea rehellisesti kerrottu miten asiat todellisuudessa on! Voiko tuollaista antaa anteeksi Haapalalle??? Oikeuden on tapahduttava, sillä tiedämme ( minäkin olen jo loikannnut persuihin sinun ansiostasi) olet rehellinen mies ja arvostan työtäsi vammaisten hyväksi. Minua suuresti vituttaa kun itsekin tunnen miten sika Haapala voi olla! Mutta me pienet ihmiset emme sheriffille mitään mahda....SINÄ VOIT TEHDÄ SEN NYT KUN VIELÄ KERRAN MOKASI! Kyllä alkoi viikko mukavasti, kun katsoin tuon filmisi ja kuuntelin miten oikeesti puhut asiaa! OLET IHANA!
Haapala kompastuu omaan liika-intoisuuteensa!
Se mikä on Pekan rooli tässä keississä on taas toinen juttu!
Itse näen niin että valtuustossa on muita paljon enemmän kokonaisuutta huomioivia päättäjiä kuin mitä Pekka tai Jyrki on !
Mutta tämä veljien tappelu asiasta jos toisesta on kyllä hauskaa seurata!
Eikä näistä kahdesta muuhun ole kuin negatiivisuuden perikuviksi!
Jyrki nyt vaan päiväsi tulivat tiensä päähän peku hoitaa loput.
Klikkaa Jyrki kuvaa niin saat palautetta;)
http://www.varkaudenseudunps.net/zzuutis-saunalautta-lampeni-ensi-kerran-100412.php
http://www.youtube.com/watch?v=ODuOBVD5guc
mennään kokoukseen koko kylä 23.04 klo 17 vapaa pääsy teatteriin ;) kaupungintalolle
kyllä ehottomasto parvelle kannustamaan Pekkaa!
Katsotaan miten pistää muut polovilleen!
Muistahan ei tähän ole!
Pekka on ainut joka pistää koko porukan ruotuun!! ;-)
Ja tämän siis haluan omin silmin nähdä seuraavassa kokouksessa !
Parvelle mars mars!!
Nyt todellakin kaikki mukaan ja näytetään miten paljon me tuemme Pekkaa! Mikään muu ei saa olla tärkeämpää kuin oikeus ja se tarkoittaa sitä että Haapala pois valtuustosta!
Niinpä muuten mennäänkin isolla porukalla ja kaikki vaan siksi, että ollaan Pekan puolella ja kannustamassa tätä rehtiä perusPekkaa!!! Haapala vapise jo...tai lähdetkö kenties juuri silloin taas OPISKELEMAAN!!!!
Pekkaa tässäkin. PerSuttiryhmä hoitaa asioita!!!!
http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2012/04/perussuomalaiset_ilmiriidassa_avustajan_potkuista_3408959.html
Lisää persujen tuskaa!! Pohjoisesta.
http://www.lapinkansa.fi/cs/Satellite?c=AMArticle_C&childpagename=LKA_newssite/AMLayout&cid=1194738287942&p=1194596027240&packedargs=packedargs=AMArticleCommentThreadDetails%3AcurrentPage=2&pagename=LKAWrapper
hyviä nuo kommentit persuista
"Peräsuomalaisuudessa elää ja voi hyvin suomalainen tosikkomaisuus pahimmillaan."
ha ha..eli juuri noinhan se on mennyt..niinkuin tämä "mopopojat" juttukin!
Hehe..näytä niille Peku..pistä ne polovilleen !!Muista ei oo!!
Kommenteista päätellen, usko PerSuihin on mennyt! Hienoja kommentteja pohjolan pojilla. Vain Pötyä puuttuu ja muutamaa linkkiä.
Uskomme kasvaa ja emme puhu paskaa! Pekun aikaansaannoksen tulos, Haapala valtuustosta ulos! Kuopiossa tekee vain paperijuttuja, täällä kusettaa vanhojakin tuttuja!
http://varkaudenseudunps.net/zz290808.php
Useat ovat tulleet järkiinsä. Meitä on iso joukko.
Etelä-Saimaa: Imatralla protestiero perussuomalaisista
Tiistai 17.4.2012 klo 09.23
Tunnettu imatralainen poliisi Matti Hirvonen on eronnut perussuomalaisista.
Tunnettu imatralainen poliisi Matti Hirvonen on eronnut perussuomalaisista. Imatran perussuomalaisten hallituksen varajäsen Hirvonen kertoi erostaan Facebook-sivuillaan maanantaina.
Hirvonen oli saanut tarpeekseen puolueen toistuvista valtakunnan tason kohuista. Hirvosen mukaan kansanedustaja James Hirvisaaren avustajan Helena Erosen kirjoitus täyttää selvästi rikoslain mukaisen kansanryhmää kohtaan suuntautuneen kiihotuksen.
Hirvosta veikattiin varmaksi läpimenijäksi ensi syksyn kunnallisvaaleissa. Hänestä olivat muutkin puolueet kiinnostuneita.
Hirvosen erosta uutisoi Etelä-Saimaa tiistaina.
Niin varmaan veikattiin komisario Haapalaakin, mutta kuinka käy nyt?
http://sarika.puheenvuoro.uusisuomi.fi/103184-perussuomalaisuuden-leima
Poliisit ne vasta pahimpia ovatkin ja ammattiinsa vedoten seliseli-tyyppejä kuten paikallinen sheriffi. Mennään läpi joistain asioista kuin koira veräjästä ja asiat muutetaan tai kunistellaan omaksi eduksi. Milloinkahan luulette vielä näkevänne sheriffin poliisin virka-asussa kentällä??? Eiköhän ne hommat ole nyt osaavien ihmisten käsissä ja nämä wc-papruntyyppiset hommat sheriffin hallinnassa...että meitä naurattaa!!! Eipäs enää nostanyt nyrkkiä ylös, et jes olen joutunut...Kuopioon....pääpoliisiasemalle....heko heko
http://www.nelonen.fi/uutiset/kotimaa/uutinen/varkauden-perussuomalaiset-aikovat-tehdä-rikosilmoituksen-iltalehden-jutusta
Näin se homma etenee! Hyvä Pekka. Ollaan hengessä mukana ja toivomme voimia sinulle! Näytä niille ja yritä jaksaa. Et ole yksin, vaan olet saanut jo hirmuisen määrän uusia henkilöitä, jotka arvostavat sinua. Sanonpa vaan etteä enpä olisi ikinä uskonut, että näin alas toisen mollaamisessa voi vajota!
Luitko oikein. Aikovat tehdä ilmoituksen. Aikomus ja tekeminen on erijuttu.
kyllähän sinä Jyrki tiedät, että sinulle tuli 12.04 se tutkintapyyntöasia itsellesikin johon sinut liitti poliisi itse käsittelypaikaksi Helsinki. Mutta hienoa, että samana päivänä sait Tampereelta tiedon, että pääsetkin opiskelemaan.
http://www.google.com/search?q=varkauden perussuomalaiset&rls=com.microsoft:fi&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1&um=1&ie=UTF-8&hl=fi&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=6uHZUMeeBbON4gTPkYCYBg&biw=1024&bih=571&sei=8-HZUN_uH6n54QST9YHYDA
Nämä kuvat kertovat, että Varkaudessa Pekka yritettiin mustamaalata koko joukolla.
Eivät sitten selvittäneet miehen taustoja. Pekka teki tutkintapyynnön IL:n uutisoinnista ja asiaa tutkitaan edelleen Kajaanissa rikostorjuntayksikössä. On muuten ennakkotapaus Suomessa.
http://varkaudenseudunps.net/zzuutis-teuvo-hakkarainen-vieraili-varkaudessa-221111.php
Tässä kuva jota käytettiin luvatta IL:n uutisointiin 5.4 ja 7.4.2012 Pekka teki tutkintapyynnön asiasta yli 8 kk sitten. Taitaa olla suuret paljastukset tulossa, kuin syyttämis/syyttämättäjätämispäätös venyy näinkin pitkäksi.
Tuohan kuulostaa tutulta...kaverini vuoksi sai viimeksi tutkintapyynnön Kuopioon ja kas kummaa...silloinkin lähti opiskelemaan Tampereelle!!!! Milloinkahan lienee valmistuu ja onko oikeat paperit????
http://www.savonsanomat.fi/savo/poliisi-piirittaa-bandidos-jengia-varkaudessa/1096678
Jyrki hävisi aikoinaan tämän jutun ja siitä viha johtuu. Silloin tuli viran aleneminen ylimitoitetun poliisioperaation vuoksi verovarojen hukkaamisena. Nyt näyttää siltä että peku tekee Jyrkistä lopullisesti selvän.
Eihän Haapala tee muutakuin tunkee ison nokkansa jokaiseen asiaan kuului se sitten hänelle tai ei! Tämänkin päivän lehti on esimerkki siitä, että keroo olevansa Kuopion poliisi nykyään, mutta silti piti ängetä Kangaslammelle nuorille puhumaan! Tai eihän siis enää ole kuin paperipoliisi, mutta kuitenkin kysyn vaan eikö muka Varkaudessa oli ollut nuoria poliiseja vapaana piipahtamassa nuorten parissa??? Arvatkaapa olenko monesti kuullut miten nuoret mopopojat mollaa Haapalaa ja uskon, että jos tonne paikalle olisi laitewttu puhumaan joku ei niin "virkaintoinen patu" niin nuoret ottaisivat sanoman paremmin vastaan! Vaalit lähestyy ja mainostemppu...jälleen! Mainetta on nyt vaan jotenkin keinolla millä hyvänsä putsattava....voe voe.
Ja mopopojatko ovat täysin viattomia viritettyine vehkeineen? Näiden mopopoikien isät pitäisi viedä Haapalaa kuulemaan. 1000€ sakot jokaiselle vanhemmalle, jonka lapselta löytyy viritetty mopo.
Kangaslammin "nuoret" olivat ala-asteikäisiä (7-10v). Poliisin sanoma on ehkä tälle ryhmälle hieman erilainen kuin 15-17v kaikkitietäville murkuille (ja heidän kaikkitietäville vanhemmilleen).
Mielestäni Haapala tekee hyvää työtä poliisina ja kannattaisi pysyäkin sillä allalla. Politiikan voisi jättää sen osaaville.
Haapala on kuin tuuliviiri! Tänään poliisii, huomenna politiikko ja sitten ravintolanpitäjä ja sitten taas OPISKELIJA!!! Onkohan mielestäsi mies enää uskottava???
Poliisina on ihan uskottava. Sen tietävät mopopojatkin :) Haapalan kannattaisi pysyä siinä hommassa, jonka hallitsee, eli poliisina.
Jos lasten vanhemmat eivät pysty/osaa/ymmärrä kasvattaa lapsiaan lainkuuliaisiksi, on se tehtävä jonkun muun, esimerkiksi poliisin. Otteet voivat ja saavat olla silloin hieman kovemmat.
Mutta pitäisi olla poliisinakin luotettava ja uskottava! Mitä voi antaa Varkaudessa, kun työpaikka on Kuopiossa? Eihän siinä ole mitään järkeä enää, koska on poistunut Varkauden poliisista, niin ei hänelle enää Varkauden mopopojat ( JOILLE EI MAHTANUT MITÄÄN) enää kuulu. Nyt pitää kiltisti istua sielä työpäydän ääressä Kuopiossa ja tehdä paperihommia!
ei sitten kenellekkään herää kysymys miksi Varkaudesta Kuopioon hyllytetty poliisi virka-aikanaan puuhailee Kangaslammin ala-asteella??? vai onko taas hyllytetty opiskelemaan.
Vihdoinkin täältä alkaa löytyä porukkaa, joka tietää sen, minkä me olemme jo pitkään eli yli vuoden tienneet!!!! Hyllytetty poliisi palloilee sielä sun täälä eikä koskaan selitä järkevästi tekosiaan! Kokoomuksen Kanerva sai tänään tulta muniinsa ja nyt itkeä nyhrää kun oikeus voitti!!! Eiköhän silläkin äijällä olis ollut ihan rehellistä rahaa omat bailusa järjestää, mutta AHNEUS on kokoomuksen kompastuskivi! Vuosia pyöritti ihme tekstaritivolia ja eri ikinä ole mitään mukamas mielipahaa kellekkään aiheuttanu. Aika varoittava esimerkki siitä, että asioilla on tapana järjestyä! OIKEIN.
http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/poliisi-lavasti-murhan-uudestaan/1186952
onko poliisin sisällä rikollisia?
http://www.varkaudenseudunps.net/zzuutis-iltalehden-luvaton-kuvan-kaappaus-050412.php
tämähän on selvääkin selvempi törkeämpi kunnianluokkaus/tekijänoikeusrikos saas nähdä selviääkö IL ja Haapala tästä kuivin jaloin.
Onkohan Haapala taas hyllytetty kun kävelee lähes päivittäin Varkaudessa??? Ja ihme aikoihin salkku kädessä meneevinään kotiinsa töistä...tai jos ne loppuu nykyään puoleltapäivin...täytyy olla autokin turbo kun Kuopiosta niin nopesti pyyhkäisee! Asumme naapurissa ja olemme vaan ihmetelleet...uteliaisuuttamme! Se ei kylläkään kuullu sivistykseen, mutta eipä myös Haapalan käytöskään, koska olemme Pekan puolella!
Nelonen - to 12.04.2012
Varkautelainen perussuomalainen teki tutkintapyynnön Iltalehdestä
Varkauden seudun perussuomalaiset ry:n puheenjohtaja Pekka Keto on jättänyt poliisille tutkintapyynnön Iltalehden uutisoinnista. Pekka Kedon mielestä Iltalehti on syyllistynyt törkeään kunnianloukkaukseen ja tekijänoikeusrikokseen. Tutkintapyyntö liittyy Iltalehden uutisointiin Teuvo Hakkaraisen väitetystä vierailusta moottoripyöräjengin tiloissa Varkaudessa. Iltalehti kertoi 5. huhtikuuta, että perussuomalaisten kansanedustaja Teuvo Hakkarainen olisi viettänyt aikaa moottoripyöräjengi Bandidos MC:n kannattajakerholla Varkaudessa. Jutun yhtenä otsikkona oli: Tiiviit yhteydet liivijengiin. Jutun yhteydessä oli käytetty kuvaa, jossa esiintyi Hakkaraisen rinnalla Varkauden perussuomalaisten puheenjohtaja Pekka Keto. -Minun päämieheni ei ole missään tekemisissä näiden asioiden kanssa. Herää kysymys, miksi päämieheni kuvaa on käytetty jutussa, sanoo Kedon lakimies Jaakko Ikonen. Kedon tutkintapyynnön mukaan lehdessä esitetty juttu loukkaa hänen kunniaansa ja aiheuttaa hänelle merkittävää haittaa. Kedon mukaan Iltalehti on syyllistynyt myös tekijänoikeusrikokseen käyttämällä jutun yhteydessä luvatta kuvaa, joka on otettu hänen puhelimellaan. Nelosen uutiset / Ari Virtanen
Anna jo olla tämän vanhan jutun. Antaa tutkijoitten tutkia.
haluat siis vaieta, tai vaientaa meidät varkkilalaiset? No Haapalan akan poika se nyt vaan ei saat.na onnistu enää :)
http://www.aamulehti.fi/cs/Satellite?c=AMArticle_C&childpagename=KAL_newssite/AMLayout&cid=1194734923369&p=1194596113763&packedargs=packedargs=AMArticleCommentThreadDetails%3AcurrentPage=2&pagename=KALWrapper
Pekun suuret verkostot tulevat näyttämään närhen munat Haapalalle, joka sotkee poliisin työn ja politiikan.
Miten niin vanha juttu??? Asia ei ole vielä selvitetty ja epäilenkin ja ehkä jopa tiedänkin, että joku Haapalan sukulainen puolustaa taas Haapalaa! Kuulinpa vaan, että jo eduskuntavaalien aikaan Haapala itse pyyti kirjoittamaan itsestään kaikkea positiivista ja vastaamaan aina jos häntä vähänkään morkattiin! Kirjoittaa itsekin tänne..tarkkaavaiset huomaa tyylistä! Peku saa nyt sitä arvostusta, minkä hän rehellisesti ansaitsee joten lopettakaa jo paapominen sheri´ffiä kohtaan!
http://www.youtube.com/watch?v=g0vntfbVlJQ&feature=related
Kyllä persut on ihan itse itsensä ajaneet huonoon julkisuuteen ja sitä kautta saaneet kannatuksensa vahvaan laskuun. Ei siihen ole poliisia tai Haapalaa tarvittu.
Sinäkin tiedät että peku varkaudessa on vaan nostanut persujen kannatusta, siksi ehkä sinäkin täällä yrität venkoilla? Vaikka tiedät, että seuraavaan valtuustoon valitaan kaikki, jotka peku hyväksyy persujen listoille.
Paananen on varkauden ykkös persu.
Hän on kouluja käynyt ja fiksu mies.
Kouluja voi olla käynyt. Koska loikkarit ja poliittiset pomppulinnalaiset ovat olleet olleet fiksuja.
Fiksu ja koulujakäynyt ovat kaksi eri asiaa.
Paananen miljoona potenssiin miljoona kertaa fiksumpi kuin Haapala! Koulujakäynyt osaa laskea paljonko se siis on! Fiksu ihminen ei puhu pahaa toisesta, niinkuin Haapala Pekka Kedosta. Panasen fiksuus on tyylikäs, rehellinen käytös ja yleinen siisti olemus! Koulujakäynyt on saanut jo pätevyyden johonkin, mutta se voi olla myös aina TEKOSYY paeta asioita! Haapalahan on tunnetusti ikuinen opiskelija ja mistään en ole lukenut esim. milloinkahan hän on valmistunut Tampereelta? Persut on fiksuja kun laittavat asiat kerrankin oikein, eikä kieroilla niinkuin kokoomus. Hyvä esimerkki tapaus Kanerva! Vuosia kusettanut ihmisiä ja nyt paskat housussa kun tuli vähän ehtoollista!
Totta Perus Pekka ei pellejä porukoihin ota ja sekös sattuu :)
pittääkö paikkasa että paananen ei kelepoo eholle persuille kunnallisvaaleissa?
ei kuulemma suostu pakko ottoon puoluekirjan suhteen?
menee sit varmaan taas krisujen listoille?
ja väitän,että saa muuten ison äänimäärän!
heti kärkipaikoilla vasemmanryhmän hyvien ehdokkaiden kanssa!
i like !
tällä kirjoitelijalla ei käy aika pitkäks,keskustelee itsensä kanssa suurimman osan vieesteistä.linkittelee olevinaan hauskoja pätkiä.ai että nauratta,tulee ihan vedet silmistä.yksinäinen,alkoholisoitunut suurimahainen, 50v työtön,patalaiska,katkeroitunut,kateellinen,nihilisti ja menttaalipuolen ongelman omaava mies puolinen henkilö.kyllä sinullekkin löytyy hoitopaikka kun osaat vaan pyytää...
Sinä 21 taidat itse olla kaikkea sitä mitä muista kirjoittelet. Joku pikkuinen käppänä joka varmaan Mersulla ajelee ja yrittää ratin takaa kurkkia. Ja sitten vihaat Persuja niin paljon, että kuvittelet voivasi omalla skeidallasi saada muut puolellesi. Veikkaisin et olet joku kokoomuksen väestä, joka jo etukäteen pelkää miten teidän sheriffinne maineen käy! Tulehan nilkki maanantain kokoukseen...
Puhutko nyt persuista, paperimiehistä vai persuja kannattavasta paperimiehestä? Tuo lista sopii nimittäin noihin kaikkiin.
Mitä vikaa on rehellisissä paperimiehissä?
ei vaan entisistä kokoomus kannattajista.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2012/04/1532639/timo-soini-hamuaa-tuhatta-kunnanvaltuutettua
pittääkö paikkasa että paananen ei kelepoo eholle persuille kunnallisvaaleissa?
ei kuulemma suostu pakko ottoon puoluekirjan suhteen?
menee sit varmaan taas krisujen listoille?
ja väitän,että saa muuten ison äänimäärän!
heti kärkipaikoilla vasemmanryhmän hyvien ehdokkaiden kanssa!
i like !
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9496750
ei ihme, että Haapala ja Suhonen haukkuvat pekua googlesta löysin vahingossa.
ha ha
hauskaa
koska pötyhän hävisi jopa tuntemattomalle pojalle eli suhoselle vaaleissa?
uskomatonta,melkeinhän tässä sun linkissäs oli enemmän kannatusta ku niissä pötyn äänissä??
ootte kyl pellejä!!
no vaalithan sen ratkaisevat 28.10 malta odottaa yllätystä ;)
"Haapala ja Suhonen haukkuvat pekua"
tä,kyl minä oon kuullu toista
ainakin uimahallin saunassa oli pöty haukkunu kovaan ääneen suhosta vaalien alla!!
törkeetä!!
no vaaleissa TAAS nähdään!!
Pian siippa tapeteissa luuraa
Kysykäähän entisiltä kokoomuksen vaalityöntekijöiltä kukahan teki likaista vaalityötä ja haukkui ja ketä.....no,tuskinpahan nämä uskaltavat suunsa avata! Se on näet niin, että heidän on pakko vaieta!!! Heidät on vaiennettu! Oiskohan virkavallan uhkailulla osaa?
Timo, on totta, että jäit tuntemattomaksi pojaksi käyttämääsi mainosrahaan nähden itseäsi esille tuoden. Suhde mainonassa on sinulle 99 % ja Pekalle alle 1%
Herääkin kysymys mitä, jos Pekka olisi käyttänyt rahaa 49% enemmän kuinkahan olisi silloin käynyt?
Pekka on nostanut perussuomalaiset yksin valtuustoon. Timo taas juhlii Rajamäen äänillä :)
http://www.varkaus.fi/@Bin/1587986/Vammaisneuvoston Pöytäkirja 1, 09.02.2012.pdf
hyvää työtä kohta neljä vuotta.
Voisitteko jättää vammaiset rauhaan. Ilkeättekin!
Vammaisuus oli ennen jotenki tabu tai sitä salattiin jos perheessä oli vammainen lapsi. Ajat ovat muuttuneet ja hyvä niin. Moni vammainen on paljon fiksumpi kuin joku normaali! Fyysinen vamma näkyy, mutta ikävä kyllä henkinen ei päällepäin!
http://www.varkaudenseudunps.net/zzuutis-valtuutetun-vaalikelpoisuus-selvitettava-190412.php
Vammaisilla on subjektiivinen oikeus virkamiehillä ja politiikoilla on velvollisuus se hoitaa oli rahaa tai ei. Se on vammaisten etu ja me vaadimme sen toteutumista myös Varkaudessa.
No just. Laitetaan inva-WC risteyksiin. Ai niin, se vessahan on lahjoitettu Hukkapallolle. No ajetaan dantemilla! Voi jumalauta näitten persujen järjenjuoksua. REVITÄÄN BUDJETTI AUKI. Voi stana. Selvitelkää te vain vaalikelpoisuutta. Te pilkaatte vammaisia!
http://www.varkaus.fi/@Bin/1670754/Vammaisneuvoston Pöytäkirja 3, 27.03.2012.pdf
Vammaisneuvoston puheenjohtaja höynäytti ostaa sen hökötyksen. Puheenjohtaja myös lahjoitti sen.
taitaa osaa pelottaa huominen valtuuston kokous johon kaikilla on oikeus tulla lehtereille? NK ja sen hallituksen jäsenet Husu ja Rajamäki ovat huolissaan pj paikoistaan valtuustossa.
Kiitos Jaakko Ikoselle Sykkeessä lehden subjektiivisesta oikeudesta nyt alkaa tulla tietoa toisin kun lapyskästä.
Tulemme siirtämään yrityksemme mainokset uuteen ilmaislehteen ja uskonpa
monen muunkin yrittjän tekevän samoin. Miksi mainostaa läpyskässä, jonka
painosmäärä on moninkertaisesti pienempi, kuin uuden lehden.
http://www.perussuomalaiset.fi/ajankohtaista/?issue=1293
peku on ainoana valtuutettuna ottanut kantaa rötösherroihin koita jaksaa me varkautelaiset tuemme sinua nyt ja vaaleissa.
Listaa nyt vaikka aluksi viisi todellista asiaa mitä tämä "Peku" on tehnyt ja mitä merkittävää hyötyä niistä on kuntalaisille syntynyt?
Sopisi hyvin vaikka viimeisen 2- vuoden ajalta!
Kun tämän listan teet, niin alkoi ääniä vyöryä Varkauden perussuomalaisille!
Saman toki voi tehdä muutkin puolueet!
Muuta vaalikamppanjaa ei sitten tarvitakkaan, vaan säätyy raha hyväntekeväisyyteen!
http://www.varkaus.fi/@Bin/2252333/Varkauden vammaisneuvoston toimintakertomus vv. 2009 - 2012.doc
Pekka pj:n ominaisuudessa teki vammaisneuvoston toiminnan tunnetuksi koko Suomessa. Kuulin, että toukokuun vammaispololiittisen ohjelman jälkeen on Varkaudessa tehty 100 uutta palvelusopimusta. Virkamiehien mielestä vähän liiankin tehokasta oli vanen ja Pekan aikaansaannokset.
http://soisalonps.net/varkauden-vampo-ohjelmaesitys-2012_11_5.pdf
Santerin laatima esitys vammaispoliittiseksi esitykseksi kh/valtuusto on hieno työnäyte. Ihmettelemme, miksi demareiden Hannu Ilonen, Anita Rikalainen ja Juha Koivulalle esitys ei kelvannut??
http://www.taloussanomat.fi/jan-hurri/2012/04/22/naitakaan-yllatyksia-evm-sopimus-ei-kerro/201227806/170
http://www.vksv.oikeus.fi/Etusivu/Valtakunnansyyttajanvirasto/Tyojarjestys
Ossi Mäntylahti Kokoomus
Pöty-Pekan kanne taitaa karahtaa kuin saunalautta karille. http://www.jsn.fi/paatokset/4886-sl-12/
http://yle.fi/elavaarkisto/artikkelit/90-luvun_lama_kaatoi_pankkeja_ja_ihmisia_78734.html#media=78746
Pohja putosi luulitkos jo tutkintapyynön rauenneen? No ei vaikka WL:n kirjoituksessa puhuttiin julkisensananneuvoston asiasta. Pelkäävätkö Janne,Keijo ja Rikalainen?
No saatiinhan se Pöty- Pekan Joulumunaus!!!!!!!!!!!!
Olen yksi monista Perus Pekan taustajoukosta ja aikoinaan, myös yksi niistä taivuttelijoista, joka vaikutti siihen, että Pekka asettui kuntavaaliehdokkaaksi 2008.
Sanojensa mittainen mies on ollut koko neljä vuotta, ei ole tarvinnut mainostaa itseään vaalimainoksin 2008,2011ja nyt 2012. Ylivoimaisesti suosituin perussuomalainen Varkaudessa vieläkin. Onneksi olkoon neljästä kaupunginvaltuutetun paikasata, sekä kaupunginhallituksen paikasta.
http://www.vaalikone.fi/eduskuntavaalit2011/ehdokkaat/pohjois-savo/perussuomalaiset/keto_pekka/
Nämä asiat joista Pekka puhui eduskuntavaalien alla ovat esillä juuri nyt, sillä erotuksella, että kokoomus olisi viemässä lapsilisät pois köyhiltä.
http://www.youtube.com/watch?v=RDDCYhW5krA
Mä asuin aikoinaan Kopolanvirralla. Tiesin suunnilleen minkälaista "porukkaa" siellä kävi. Hieno paikka ja hyvä tunnelma. Pressa ja ns.ylläpitäjät piti pelkästään puhumalla asiat kunnossa. Riidanhaluiset ja liian kännissä olevat saatettiin ulos.En tiijä mitä siellä on vuosien saatossa todellisuudessa negatiivisiä asioita tapahtunut. Mun kokemukset olivat aina merkkisiä. Kiitti teille kolmesta käyntikerrastani!
http://ossimantylahti.puheenvuoro.uusisuomi.fi/101835-perussuomalaiselle-kiihotustuomio
Ossi on yksi tekijänoikeus rikkomuksesta tutkittava jakaa Pekan muokattua kuvaa omilla sivuillaan ;)
http://areena.yle.fi/tv/1724069
Mielenkiintoinen yhtymä kevään uutisiin akkutehdas ja K-S teollisuuskylän rahaongelmat.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/56045-eu-maksu-kismittaa-stubb-hoitanet-homman-kotiin
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=2&id=6184
Millonka köyhä ja vanha pääsee kylpemään saunalautassa?
Warkaus VII on aito, yhä koivuhalolla kulkeva 100 vuotta vuonna 2013 täyttävä höyrylaiva, jossa on kaksi viihtyisää salonkia.
Tiedättekö ketkä seilaa tällä purtilolla,,,,,,,
http://www.soisalonps.net/matkabrysseliin/
Maksettiinko tämäkin matka vammaisten varoilla pöty ja hovikuvaaja mukana?
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=2&id=6283
Janus Putkonen sai turpiin.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9780843
Janus on desantti dosentin kaveri.
http://www.sampoterho.net/?p=2291
http://www.soisalonps.net/zzuutis-saunalautta-291011.php
http://www.varkaus.fi/@Bin/1553464/Vammaisneuvoston_pöytäkirja_2011.pdf
Pekka olikin yhteistyökykyisin valtuutettu pelottavan suosittu siksi täällä haukutaan selän takana nimimerkein.
Päivän persu...
Miten muuten kävi kuvakaappausjutun?
Menikö oikeuteen?
https://www.google.fi/search?q=pekka keto&hl=fi&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=BULOU6fgJ-nhywPxkIKIAg&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1093&bih=479
täältähän näitä kaapattavia kuvia löytyy.
Varo ettet saa syytettä linkin jakamisesta.