Ei siinä mitään, jos normaalit, mukavat mummelit menevät huvikseen tekemään joutessaan "radio-ohjelmia", mutta kun siihen hommaan työntyy luonnevikainen narsisti, joka ei osaa puhua eikä lukea suomea eikä paikallista kieltä, ja joka karkottaa vähitellen kaikki hyvät ja keskitasoiset, normaalit ihmiset toiminnasta - silloin on naurettavuudellakin jossain vaiheessa rajansa.
Juuri päättyneessä ohjelmassa oli taas aivottomassa suolloksessa sellaisia kielikukkasia, että nauhoituksestani tarvitsee tuskin mitään editoida pois. Laitan joskus senkin nauhan U-tubeen. Siis tällaista tasoa: "...sienisokerin imetys aiheuttaa intotoleranssia... nekst proukram is on koraisonin länkvits..."
No, sainpahan taas nauraa ääneen. Jos minullakin olisi lonksuvat tekarit, niin kuin luonnevikaisella mummolla, olisi ne nyt kalisseet. Älköön kyseisen mamman itsekritiikki koskaan kehittykö edes alkeelliselle asteelle, vaan jatkakoon hän meidän viihdyttämistämme - siis ei aivan luulemallaan tavalla, mutta viihdyttämistä se munailukin on.
Voihan "intotoleranssi" sentään
koraisonin piipulit
0
120
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061