Suoajelu

jeeemiami

kertokaa kokemuksia? Missä voisi mennä suoajelulle? Olisin kiinnostunut saamaan vinkkejä :) Olen menossa Miamiin ja olen kuullut että suoajelut ovat must! :) Kuka ollut?

12

501

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • katsuja666
    • jeeemiami

      Kiitos! Tällaisia blogeja vaan lisää! kiva kun joku jaksaa nähdä vaivaa ja kirjoittaa reissustaan! Niitä on aina niin mukava lukea! :)

    • 18

      Kun ajat Tamiami Highwayta lanteen niin sieltahan niita loytyy yksi toisensa vieresta.

    • jeeemiami

      Mikä mahtaisi olla lähinnä miami beachia? Katselin tuolta tripadvisorista noita vaihtoehtoja mutten löytänyt ainakaan sieltä silmäilemällä mitään kovin lähellä.. Tarkoitan jotain n. 1 h ajomatkan päässä esim.?Suurin osa oli lähinnä Orlandoa tai muuten tosi kaukana.

      • 18

        Ota kartta kateen, Everglades suoalue alkaa ihan Miamin vieresta.


      • Billie Swamp

        Yllä kerrotut vaihtoehdot ei todellakaan ole lähellekään Orlandoa. Mikä vika niissä oikeen on?


      • Billie Swamp
        Billie Swamp kirjoitti:

        Yllä kerrotut vaihtoehdot ei todellakaan ole lähellekään Orlandoa. Mikä vika niissä oikeen on?

        Gator Park on 50 km, alle tunnin ajomatkan päässä Miami Beachilta.
        Billie Swamp on taasen vähän kauempana, noin 150 km päässä. Orlandoon on taasen matkaa jo 400 km.


    • etsivä löytää

      Kartasta löytyy

      http://g.co/maps/9v5gg

    • -max-

      Moi!

      Juuri Miamista kotiutuneena voin suositella Evergladesia joka on ihan Miamin länsipuolella...matka sinne kestää noin 50 min SoBelta (South Beach)...ja Miami Zoo on kanssa aikas mahtava paikka jos eläimiä haluaa pällistellä!

    • floridassa talvehtij

      Mihin aikaan menet sinne. Jos talvella, varaa riittävästi vaatetta. Jos sattuu viileähkö ilma tai tuuli, siellä saattaa olla tosi kylmää. En ole eläissäni palellut niin paljoa, kuin yhdellä suoajelulla Eergladesissa.

      Toki Floridassa on suurimman osan ajasta tosi lämmintä. Ilmastoinnin takia on tarpeen pitkähihainenkin, ainakin jos on vilukissa, niin kuin minä.

      Suoajelun voi tehdä joko vettä pitkin tai bussilla halki suoalueen. Olen mennyt molemmat. Bussilla näki enemmän alligaattoreita, koska se pysähtyi lammelle, jossa niitä oli paljon.

    • southbeach456

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      21
      2294
    2. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      86
      1516
    3. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      132
      958
    4. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      142
      745
    5. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      95
      682
    6. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      676
    7. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      13
      637
    8. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      12
      608
    9. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      96
      602
    10. On väärin

      Tykätä ja haluta sua kun tilanne täysin mahdoton mutta minkäs teet. Mun sisällä roihuaa 🔥 kunpa tietäisit mitä sä minus
      Ikävä
      42
      562
    11. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      561
    12. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      44
      559
    13. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      298
      556
    14. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    15. Olen ajellut Dieseleillä yli 50 vuotta.

      Enkä ole koskaan kaivannut sähköautoa.
      Hybridi- ja sähköautot
      138
      521
    16. Älä unohda minua

      Nainen ethän unohda minua. Asiat olisivat voineet mennä toisin, olisi vain pitänyt uskaltaa lähestyä sinua kun annoit si
      Ikävä
      66
      509
    17. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      28
      508
    18. Mitä tunteita

      Sulla vielä on?
      Ikävä
      77
      504
    19. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      36
      500
    20. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      54
      498
    Aihe