Tarvin kipeästi apua !!

14 vee

Mulla olisi huomenna koulu-uintia enkä tahtoisi jäädä menkkojen vuoksi pois. Ne eivät ole vielä alkaneet (siis ovat mutta eivät tässä kuussaxD) mutta voi olla että pahimmassa tapauksessa ne tulee sitten altaaseen. En ole laskenut monta päivää edellisistä kuukausista on mutta aika kauan. Mulla on aristanut rintoja, mahaa turvottaa ja mielialavaihtelee ja runsasta valkovuotoa. Tässä vaihtoehdot:

a) Kipaisen kaupasta tampooneja ja laitan sellaisen. Vaarana kuitenkin että ne kuivattaa mua liika koska jos menkat eivät alakaan. Plus mulla ei ole kauhean hyvä rahatilanne :( En ole myöskään koskaan ennen käyttänyt tampooneja joten kertokaa onko se helppo asettaa ja paljonko ne suunnilleen maksaa.

b) Otan riskin ja menen suojatta uimaan.

c) jään kotiin

d) pyydän äitiä kirjoittamaan lapun menkoistani jotka eivät vielä todellisuudessa ole alkaneet D:

7

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 14 vee

      auttakaa pliis ;_(

    • auttakaa pliis ;_(

      14 vee11.4.2012 16:510 SULJE
      auttakaa pliis ;_(

    • Girl13wee

      Sano äitilles! Mulla alkoi just uinti päivänä ne ja sanoin niin mä en menny! Se oli aika sattuma:O Tai kysy äitiltäsi neuoa tamppoonin suhteen!

    • MinäMinä.

      B

    • 14 vee

      mutta mutta entä jos ne tulee altaaseen ja nolaan itseni täysin ;(

    • Tytsy15

      B, koska ei ne nyt kesken altaassa voi tulla, koska kyllä ne jotain merkkejä näytäävät ennen kuin astut altaaseen.
      MUTTA, jos nyt sattuu niin, että ne alkavat kesken uinnin, niin sitten äkkiä pois altaasta ja sanot opelle, sitten ota laukkuun myös mukaan pari sidettä.
      Tamponeja en suosittele.
      Mutta voihan olla niinkin, että ne eivät ala ollenkaan, on sekin yksi vaihtoehto.
      Muista kuitenkin se että jos ei yhtään mitään kuulu niistä ennen uintia, niin tuskin ne sitten alkavat. Yleensä aamulla tai illalla vessassa käydessä huomaa jotain jos ne ovat alkaneet.
      Tsemppiä sulle! :)

    • l

      Tamponit??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      69
      3090
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      25
      1950
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      272
      1543
    4. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      99
      1515
    5. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      260
      1186
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      26
      1078
    7. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      120
      1054
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      79
      1036
    9. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1030
    10. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      98
      1003
    Aihe