Vähän hankalampi vaiva.
kokemuksia seudun ihotautilääkäreistä kenellä
23
5492
Vastaukset
- Maisa_Pa
Lääkäriasema Tumassa ihotautilääkäri Söderqvist aivan erinomainen, julkisella en ole käynyt.
- nivea ja vaseliini
Ei ole ihotauteja.
- näppylöitä
Tumassa myös Airi Mäki on ok.
- kroonikko
näppylöitä kirjoitti:
Tumassa myös Airi Mäki on ok.
Ok pitää rohkaista mielensä ja ottaa yhteyttä Tumaan.
Entisellä asuinpaikalla tämäkin asia oli ongelmaton. Kun muuttaa niin vaikka mitä on uudelleen järjestettävä. - näppylöitä
kroonikko kirjoitti:
Ok pitää rohkaista mielensä ja ottaa yhteyttä Tumaan.
Entisellä asuinpaikalla tämäkin asia oli ongelmaton. Kun muuttaa niin vaikka mitä on uudelleen järjestettävä.Rohkeasti vain varaamaan aikaa. Jos muistan oikein niin Mäki ottaa vastaan maanantaisin.
- kyselijäyxs
Vaikea antaa aloittajalle neuvoja, kun hän ei kerron tarkemmin vaivastaan.
Onko esim. kuiva emätin?- myötätuntoni
Ai sinulla on kokemusta sellaisesta. Kerro toki kokemuksesi meille muillekin.
- Anonyymi
myötätuntoni kirjoitti:
Ai sinulla on kokemusta sellaisesta. Kerro toki kokemuksesi meille muillekin.
Mulla on verinen klitoris...
- Kysymys
Mites nämä henkilöt suhtautuu nenässä olevaan ruusufinniin, asiantuntevia? Ja paljoko tommonen käynti siellä maksaa?
- ruusunenä
Hae Rozex apteekista, sillä lähtee.
- yxxvaaan
Tuman ihotautilääkäri n.90€ ja siitä kelavähennys
- 5+10
Ei missään tapauksessa Airi Mäki. Tylsistynyt vanha nainen, ei kiinnostaa potilaan auttaminen vain haluaa päästää nopeasti eroon kassan kautta.
- Arska511
täysin kädetön lääkäri. kädettömyyden lisäksi tuli yllä koettu kokemus myös.
- luomitarkastus
Minusta taas Airi Mäki oli oikein asiantunteva ja tarkka. Menisin uudelleen ja suosittelin tuttavallekin, joka halusi mennä luomitarkastukseen.
- petyin
Ihotautilääkäri AM:n vastaanotosta jäi ikävä tunne.
En saanut mitään lääkkeitä, kiirehdittiin pois seuraavan potilaan tieltä.
Mainostettu dermoskopiakaan ei ollut sen kummempaa kuin että katsotaan vähän tavallista isommalla suurennuslasilla. - Finninaama
Mun vaiva ois akne, kuuluukohan tää niille? Tai onko kokemusta mitä ovat tehneet?
- Anonyymi
Jos vaivasi on akne ja tarvitset siihen oikeaa apua, niin älä missään nimessä varaa aikaa Airi Mäelle. Hän oli ilkein ja osaamattomin lääkäri, jonka olen ikinä tavannut.
Airi Mäki ei esimerkiksi tunne sääntöjä, jotka liittyvät Roaccuttanin määräämiseen. Airi muistelee vastaanotolla joskus käymiään koulutuksia ja niiden sisältöjä aiheeseen liittyen sekä siteeraa ikivanhoja lääkemainoksia vääristä kohdista. Häneltä ei siis kannata missään nimessä hakea apua aknen hoitoon, jos paikallishoidot eivät sinulle riitä. Jos taas kaipaat akneesi paikallishoitoa, niin reseptin siihen saa miellyttävämmin, asiantuntevammin ja edullisemmin vaikkapa hyvältä yleislääkäriltä.
Ylihintaisen käynnin kaupanpäällisinä saattaa saada vielä vähättelyt päälle, aivan kuten minäkin sain. Toivottavasti enää yksikään näin vakavasta vaivasta kärsivä ei erehdy hänen vastaanotolleen nöyryytettäväksi. Tämä(kin) kommentti hänen vastaanottonsa tasosta perustuu ikävä kyllä tositarinaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos vaivasi on akne ja tarvitset siihen oikeaa apua, niin älä missään nimessä varaa aikaa Airi Mäelle. Hän oli ilkein ja osaamattomin lääkäri, jonka olen ikinä tavannut.
Airi Mäki ei esimerkiksi tunne sääntöjä, jotka liittyvät Roaccuttanin määräämiseen. Airi muistelee vastaanotolla joskus käymiään koulutuksia ja niiden sisältöjä aiheeseen liittyen sekä siteeraa ikivanhoja lääkemainoksia vääristä kohdista. Häneltä ei siis kannata missään nimessä hakea apua aknen hoitoon, jos paikallishoidot eivät sinulle riitä. Jos taas kaipaat akneesi paikallishoitoa, niin reseptin siihen saa miellyttävämmin, asiantuntevammin ja edullisemmin vaikkapa hyvältä yleislääkäriltä.
Ylihintaisen käynnin kaupanpäällisinä saattaa saada vielä vähättelyt päälle, aivan kuten minäkin sain. Toivottavasti enää yksikään näin vakavasta vaivasta kärsivä ei erehdy hänen vastaanotolleen nöyryytettäväksi. Tämä(kin) kommentti hänen vastaanottonsa tasosta perustuu ikävä kyllä tositarinaan.Kokemuksena Airi Mäki on ystävällinen lääkäri. Tarkistutan luomeni säännöllisesti hänellä.
- Sikkeiini
Terkkariin aikaa ja tarvittaessa tekee lähetteen iholääkärille.
- Anonyymi
Ei kannata mennä Airi Mäelle kun sitä kiinnostaa vaan rahastaminen. Tosi tympeä eikä saa apua.
- Anonyymi
Airi on ilkeä ja huono lääkäri.
- Anonyymi
Oletko itse ilkeä häntä kohtaan?
Hän on asiallinen lääkäri jonka luona käyn säännöllisesti.
- Anonyymi
Onko tässä Airi Mäen tytär?
On!
https://www.tiktok.com/@somekissa2
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.1804097Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,983407SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.1002746Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2992655Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a392346Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv1592107Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle
Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,02060Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k141716- 441117
- 951058