Jotta muut näkee missä pellet liikkuu.
Persuille hihamerkit kaikille
9
130
Vastaukset
- Pellet
Tunnistuu ilman hihamerkkiäkin
- Rehelliset
Heidän kasvoiltaan paistaa yhteiskunnallinen rehellisyys.Aina ensimmäisenä ajattelevat vastuuta hoitaa rehelliseltä pohjalta ja asialinjalla kaikkien hyväksi eteen tulevia asioita.
- Rehellisyysss
Rehelliset kirjoitti:
Heidän kasvoiltaan paistaa yhteiskunnallinen rehellisyys.Aina ensimmäisenä ajattelevat vastuuta hoitaa rehelliseltä pohjalta ja asialinjalla kaikkien hyväksi eteen tulevia asioita.
Rehelliset.
Ai nää varkaat, solvaajat naisten pahoinpitelijät.
Tosi rehellisiä.
Kato nyt tätä Kotkankin porukkaa. - ghdjhfhgjjgh
Rehellisyysss kirjoitti:
Rehelliset.
Ai nää varkaat, solvaajat naisten pahoinpitelijät.
Tosi rehellisiä.
Kato nyt tätä Kotkankin porukkaa.jotta sullekaan ei totuus pääse unohtumaan..
Mistähän puolueesta oli muuan Ulf Sundqvist...SDP. Mihin hävisi rahat ja tuli veronmaksajille pikku lasku? STS jupaksta tuomio velallisen epärehellisyydestä, korvauksia määrättiin 16 miljoonaa mk ja maksoi 1,2. Samassa rytäkäss meni Arja Alho. Demari pj ja ministeri.
Antero kännikala Kekkonen. Ratti. SDP
SDP. Juha Louhi vapauden riisto, Kaappaus, oikeustieteen lisensiaatti, asianajaja sekä lukuisia vaikutteita monessa organisaatiossa.
Kokoomus. EX puoluesihteeri Harri Jaskari. Pahoinpitely ja laitonuhkaus.
Kokoomus. Kimmo Sasi. Kuolemantuottamus. Tietoinen, koska tietää kärsivänsä nukahtelu sairaudesta.
Kokoomus. ”Selvin päin en olisi humalassa auton rattiin lähtenyt”, selitti Sirpa Pietikäinen. Törkeä ratti.
Kokoomus. Suvi Linden. Virka-aseman väärinkäyttö, selvisi tuomiotta.
Kokomus. Jan Vapaavuori. Pahoinpitely, varkaus ja ratti,,ja vielä ex ministeri?!!
Kokoomus. Juhani Leppä. Velallisen epärehellisyys, ehdollista.
Kokoomus. Taru Tujunen. Myymälävarkaus.
Kokoomus. Kari Häkämies. 3 pahoinpitelyä.
Kokoomus. Olli Nepponen. Ratti.
Kokoomus. Jyrki Katainen. Asiakirjaväärennös.
Kokoomus. Jari Vilen. Gradu kopio.
Kokoomus.Ben Zyskowics. Apollo korvaukset.
Keskusta. EX ministeri Kauko Juhantalo. Valtakunnanoikudesta tuomio. Lahjuksista.
Keskusta. Tanja Karpela. Ratti.
Keskusta. Sirkka-Liisa Anttila. Perätönlausuma oikeudessa, ehdonalaista.
Keskusta. Väyrynen. Petos jalasmökki kulukorvauksilla.
Sitten oli vielä tämä keskustan ex maatalousministeri joka ajoi kännissä suojatiellä ihmisen kuoliaaksi...nimeä en muista. Selviköön joku muu.
Pikku vihreä poliitikko. Tuomas Romppanen. Lasten seksuaalinen hyväksikäyttö. EX lastenkodinjohtaja.
Vasemmisto. Silvia Modog. Ratti.
Kokoomus nousikin ihan ykkösluokkaan. Turha heitellä kiviä.
Siis on kidnappausta ym muissa puolueissa, että tossa se vasta lista on!!!
- haujusta tietää
Persun tunnistaa väkevästä paskanhajusta. Paskaa kun suoltavat sekä ylä että alapäästä.
- Puhdistumassa
Ei se ole paskan hajua vaan pakko sasialismin torjunta ainetta, jota kotkan kaupungin virkakoneisto suoltaa ja persut vastustaa sitä.
- mehenkeä?
Hihamerkillä me henkeä! No, politiikka on taas aivan toinen asia? Siinä ei hihamekki auta?
Tämä on yksi konsti, jos kannatus on putomassa? - Rähinä Roope!
Anna mun tuokin kestää! Nythän osalla on jo Suomen lippu hihassa, mikä tarkoittaa kai minne laitaan lipunkantaja persuissa asettuu? Protesti mamuja vastaan?
Suomi on vapaa maa! Valinta on vapaa! Se onko valinta oikea, on taas toinen asia?
Monelle on pääasia, kun saa vain "laillisesti" protestoida! Rähinöidä?- haulikkopaukuttelija
tätä palstaa kun lukee, niin FOLIOHATTUA vaan päähän näille.....suille
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m824438Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1013850Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363519- 513170
- 402648
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182529Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222342- 232036
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami151752Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?351715