Keskiyö

Fyrkat niin lopussa

Ei tahdo riittää ei rahat kaikkeen mihin tarvitaan. Miten näkisit minun kirjoitusteni menestyvän? Saanko mitään apinoon ja sitä kautta rahaa, työtön kun olen.

3

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ap.

      Nostan tätä, jos ehtisit katsomaan.

    • Hei

      halusin vastata sinulle jo ajat sitten, mutta tämä suomi.24 tökkii taas pahasti.

      älä missään tapauksessa lopeta kirjoittamista, jatka sitä ja opi virheistäsi. laita kirjoitus muutamaksi viikoksi/kuukaudeksi sivuun ja katso sitä sitten arvioivalla silmällä. siinä voisi vielä olla korjattavia kohtia.

      olet uskoakseni lähettänyt kirjoituksesi jo eteenpäin, joten varaudu odotusaikaan, mikä on pitkä. jätä se mielestäsi ja kirjoita uutta!
      jokainen teksti on erilainen ja jokainen lukija on erilainen ihminen.

      yritys palkitaan, jos jaksat odottaa ja yrittää. mielessäsi on toinenkin aiha, josta voisit kirjoittaa.

      t. Keskiyö

      • ap.

        En ole vielä lähettänyt kirjoitustani. Ehkä parin viikon kuluttua se on valmis lähetettäväksi. Mitään selkeää toista aihetta ei ole ainakaan vielä noussut pinnalle. Oman elämän vaikeuksista selviytymisestä ne jutut aina kumpuavat. Ehkä kirjoitan välillä suoraa tekstiä, kun tämä arvoitavaksi lähtevä on pieni runokokoelma.

        Kai se on vähän pakkokin jatkaa kirjoittamista, kun se tuntuu olevan ainoa minulle sopiva hyvä ja halpa terapiakeino. Kiitos!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1329
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      38
      899
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      30
      633
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      600
    5. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      597
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      578
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      547
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      25
      545
    9. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      17
      543
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      513
    Aihe