Eikö Elisa valvo 3G-tukiasemiaan mitenkään?

====

4

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • einepelaa,..

      Ihan normaaleja nopeuksia, lue MikroPC lehti 2/2012. Nimellisnopeudet ei tähän nopeusasiaan vaikuta.

      • ====

        Miksi tällaisia ala-arvoisia pellevirityksiä yleensä markkinoidaan?
        Monet, kuten minäkin, haksahtavat määräaikaiseen sopimukseen, ja tuloksena on pelkkää harmia, ja huijauksen jälkimaku.


    • einepelaa.,.,.

      Etkö tosiaan tiennyt että nuo teoreettiset nopeudet eivät toteudu alkuunkaan, ennenkuin tilasit liittymän. Vaikka asiasta on toitotettu jokapuolella 2-3 vuotta, elätkö jossakin umpiossa?

    • Elisa ei viitsi korj

      2008 otin ensimmäisen mobiililaajakaistan ja vaikka tikun raja oli 3,6megaa niin toimi riittävän nopeasti noin 2megan nopeudella,latausnopeus noin 200 kb/s

      2010 jälkeen keskimäärin nopeus on 0,2-0,4 megaa,ei oikein sivut aukea.Sanoivat kun riittävän vihaisesti kysyin niin näkyy olevat iso kapasiteetti ongelma tukiasemassa jonne on yhteydessä.
      Valtion on yksinkertaisesti laitettava Elisa korjaamaan nuo ongelmat koko maassa,ja riittävän suuren uhkasakon voimalla esim 50 miljoonaa.Nimittäin muuten ei tapahdu mitään.Tai pitää kieltää toiminta kokonaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      244
      4268
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      120
      2724
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2482
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      84
      1519
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1466
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1199
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1117
    8. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      986
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      983
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      173
      965
    Aihe