Suositelkaa pelejä

peliä etsimässä

Asia on niin, että kyllästyin Battlefield 3:n ja nyt on viime aikoina ollut kovin tylsää olla koneella.

Eli siis, suositelkaa Teidän mielestänne hyviä pelejä (mikä tahansa, millään ei ole väliä) ja sellasia joihini ei teidän mielestänne voi kyllästyä.

Ja joku peli joka ei ole liian nopea, sillä olen joka päivä kuusi tuntia koneella vähintään ja siinä kerkee jo jotain tehdä.

3

73

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jooh....
    • Saneasdf

      Sanoisin, että League of Legends sopisi varmastikin aika täydellisesti sillä monet ystävistänikin ovat siirtyneet Battlefieldistä siihen ja menenkin kohta pelaamaan heidän kanssaan : D Eli jos et ole kuullut pelistä tai muutenkin, kokeile ihmeessä! Varoitan, että se voi olla koukuttavaa :) Mutta pelaaminen ei maksa mitään ^^

      http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4f782f8f557b8370635869

    • X-Moto -fani

      Omasta mielestä X-Moto on maailman paras ilmaseks ladattava peli. Kysees on kaksulotteinen supercross-peli vuodelta 2005, jossa pitää läpästä kentät keräämällä kaikki mansikat ja ajamalla lopuks maaliin.

      Monet tuntee legendaarisen Elasto Manian, jonka klooni X-Moto itte asias onkin. X-Moto on siihen verrattuna kuitenki kaikin puolin kehittyneempi: graafinen ulkoasu on kauniimpi, kenttiä on yli 2000 (kyllä, uusia kenttiä tehdään joka päivä) ja aikaa vastaan saa kisata omaa haamua ja netin huipputuloksia vastaan. Hyvänä puolena pelis on vielä suomen kieliki. Kaikista ominaisuuksista huolimatta pelistä julkaistaan edelleen uusia versioita.

      X-Moto on ennen kaikkea hauska peli, johonka jää heti koukkuun. Perusidean oppii heti, mutta jännä fysiikkamallinnus tekee ajamisesta oikeen taitolajin. Loputtomien kenttien ja uusien versioiden ansiosta peliä jaksaa pelata pitkin vuotta. Lyhyesti sanottuna X-moto on varmaa hupia, johonka saa rennosti aikaa kulumaan millä tahansa tietokoneella.

      Melkonen myyntipude tämäki, mutta kun kerran rupeen hypettämään niin hypetän kans kunnolla! Oon pelannu tätä peliä harvakseltaan jo viis vuotta, ja pelitunteja on kertyny arviolta 300-400. Mun mielestä on vähä sääli, että näin laadukkaalla ja täysin ilmasella pelillä on näin vähä julkisuutta. Postaan tätä viestiä jatkos muillekki foorumeille, ku vaan sattuu olemaan pelit aiheena.

      X-Moto on ladattavis pelin kotisivuilta: http://xmoto.tuxfamily.org/
      Huomaa, että 0.5.7 on uusin Windowsilla toimiva versio! Suosittelen ehdottomasti alottamaan pelaamisen kenttäpaketista Classical, josta löytyy helpoimmat, tyylikkäimmät ja laadukkaimmat perinteeset kentät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4028
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2891
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2310
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1311
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      899
    6. 131
      875
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      844
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      811
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      756
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      750
    Aihe