Karhu-olut

Nautiskelevaaiinen

Mitä mieltä olette Karhu III -oluesta? Itselläni oli viime syksyyn asti tapana nautiskella litran tölkki sellaista, kun olin jo tukevassa jurrissa. Sitten lokakuussa sen jälkeen lensi laatta, kun olin juonut erilaisia kaljoja tylsyyteen ja kurjuuteen hieman liian nopeassa tahdissa. Sen jälkeen Karhu III -olut on minulle tuonut (ei vielä tuoksullaan, mutta maullaan) mieleen sellaisia asioita kuin pahoinvointi ja masennus. Enää en sitä kovin mielelläni juo. Surullista. Mitenköhän pääsisin tästä kammostani eroon? Litran tölkki oli niin kätevä. Sellainen olisi hauska voida kiskaista ilman ikäviä mielleyhtymiä silloin, kun olen jo juonut hienot, vahvat oluet ja jäljelle jää enää aivojen turtumuksen edistäminen ja lopulta sammumus.

12

1494

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sdwefrg

      Tempase litra alkuun pohjiksi.

    • "Surullista. Mitenköhän pääsisin tästä kammostani eroon?"

      Kannattaa hakeutua mielenterveystoimistoon terapiaan, jossa Karhu-kaljakammosi todennäköisesti saadaan muutamalla kymmenellä käyntikerralla hoidettua.
      Itse voit yrittää omaehtoista siedätyshoitoa niin, että katselet litran Karhu-tölkkiä, ja samalla ajattelet positiivisia asioita, vaikkapa kesäistä uimarantaa.
      Sitten haistele avattua tölkkiä, ja kuvittele kukkaniittyä ja sen tuoksuja.
      Sen jälkeen ota pieniä kulauksia, ja kuvittele lapsuuden mansikkamaidon tai muun piintyneen mielijuomasi makua.

      Tällä meditointimentelmän muutamalla kymmenellä sessiolla voit saada itsekin hoidettua vaikean psyykkisen traumasi, röörit aukeavat, ja kaljahissisi alkaa asianmukaisesti toimimaan vain alaspäin pötsiin, ja sieltä verenkierron kautta nuppiin.

    • Cattus Maximus

      Laittavat karhunvirtsaan kuulema hartsia ja muutenkin on käsittämätöntä että joku maksaa siitä litkusta jopa 18 egeä /mäykkis.

      Minun puolestani voivat haistaa vaikka veen siellä kaljafirman konttorilla.

    • HeikkiJns1982

      Vieläkö tämä lääkäri Torvinen toimii Joensuussa ?
      Nyt olis pakko päästä asioimaan hänen luokse.
      Jos itse lääkäri luet tämän niin ottaisitko yhteyttä, kiitos.
      [email protected]

    • sepevaan

      No ontuo kanssa ongelma! Koittaa kaljalla vetää lärvit!!! Eihän siitä saa ku kovan kusihätän aikaseks hähhäh!
      Vetäse kuule iso leka etelä-pohjalaista ohrapirtelöö (kossua), ni eiköhän aatokset
      kirkastune!

    • efeggrf

      Itse aloitin alkoholijuomien nauttimisen lonkerolla (0,5l pullolla). 2 viikon sisään toinen, jonka jälkeen meni n, vuosi ennenkuin ostin 6 tölkkiä upcideriä (kuivaomenaa). Sen jälkeen hommannu Liitelistä grafenwalderia ja fosterssia tarjouksesta. Nyt tuli tokmannista karhua mukaan, ja voin sanoa että näistä itse juosuista karhu parasta1

    • KARHU-SAAB

      Ryyppään sitä paljon. Se on myös nimeni.

      • PaSIIIPASIIIII

        Älä höpsötä.


    • markassa_on_voimaa

      Vanhoina hyvinä aikoina lähisiwasta sai sibeliuksella neljä litran karhua, topan mallua ja iltiksen. Niillä lähti ilta mukavasti käyntiin :D

    • Anonyymi

      Kerran kävelin metsässä ja yhtäkkiä rupes kusettaan ihan hirveesti. No mitäpä muutakaan ku äkkiä housut pois ja kyykkyyn. Sitten kohta ilmesty karhu ja aattelin että nyt tuli loppu mutta karhu säikähtikin mua ja lähti karkuun tuhatta ja sataa. Ei kai ollu ennen nähny kusevaa ihmistä. Voisko olla täydellisempää ajotusta kusihädälle.

      • Anonyymi

        Karhujuttuja on kiva lukee Otso-nimisenä.


    • Anonyymi

      Onpas hyviä marjoja! Omnomnomnom... no voi perkele! Mikä siellä perseessä kutiaa niin perkeleesti! Aah, en kestä, nyt pitää raapia! Mutta ei tassut ylety. No sitten kiehnätään maata vasten! No niin, johan rupee helpottaan! Aah, aah, kun helpottaa. Vielä vähän! Noin nyt loppu! Ja sitten taas marjoja suuhun! Omnomnomnom!
      https://www.youtube.com/watch?v=hJ78lGrR4hc

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      62
      915
    2. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      119
      704
    3. J-mies, miten voit olla niin varma siitä

      että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp
      Ikävä
      80
      698
    4. Jani Wickholm on kuollut

      Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm
      Kotimaiset julkkisjuorut
      44
      649
    5. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      39
      636
    6. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      87
      571
    7. Alan pikkuhiljaa olemaan sinut

      sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante
      Sinkut
      111
      543
    8. Mennään näin sitten

      Ettei kohdata enää.
      Ikävä
      38
      492
    9. Pystytkö pitämään

      Taukoa ja eroa ihan hyvillä mielin vai tekeekö tiukkaa
      Ikävä
      41
      481
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      72
      463
    Aihe