Säätyttö Miina ei oo aito punapää

Maantienharmaa tyvikasvu rehottaa! Kauhiaa, luulin aina, että hä on ihan aito punapää. noin ne naiset vaan huijaa, ei taida tuksukaan olla aito blondi ja Mara noin tumma luonnostaan.
7195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Entäs sitten? Jos ei oo aito punapää ja värjää tukkansa. Sehän on luonnollista nykyään, että tukassa ei oo oma väri.

Mitä yrität sanoa?

Ettäkö oot kasvanu tynnyrissä.

Äänestä
  • Minä olen nainen ja värjään hiuksiani mutta minäkin luulin Miinaa aidoksi punapääksi. Juurikasvu on aika ruman näköinen.

    Äänestä

Tämäkin vielä. Mie meen kiikkuun.

Äänestä

NIINKÖ

Äänestä

Joo saman juurikasvun olen minäkin huomannu. En ainakaan usko tuksua aidoksi blondiksi. On aika vähän naisia joilla luonnostaan ihan vaaleat hiukset. Samoin punapäitä on myös vähän.

Itse en oikein osaa sanoa onko värjätty punapää sen huonompi mutta värjäilyä se aika tiheeseen tahtiin vaatii.

Mulla itselläni on niin tyhmästi että mulla on kauhea määrä pisamia ympäri vuoden mutta ei punaisia hiuksia =( Toivoisin olevani punapää koska olen nytkin ihan ristiriitaisen näköinen kun naama on täynnä pisamia tummanvaalealla tukalla.
Luonnollinen hiusteni väri on ruskea, kulmat on tummat ja silmät vaaleat siniharmaat. Olen siis aikamoinen rumilus.

Äänestä

punapää kaunista

Otan osaa.

Äänestä

Millä vuosituhannella elelet? Kenellä muka nykyään on ihan aidon väriset hiukset? Kyllä sentään pitää ulkonäöstään välittää ja maantienvärinen tukka ei vaan näytä oikein miltään.

Tietysti sitten riippuu värjäämisen väliajasta, kuinka paljon juurikasvua tulee. Jos pitää max 6 vkoa värjäysten väliä, värjätty tukka on nätti.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Tyvikasvu-rehottaa kirjoitti:

Maantienharmaa tyvikasvu rehottaa! Kauhiaa, luulin aina, että hä on ihan aito punapää. noin ne naiset vaan huijaa, ei taida tuksukaan olla aito blondi ja Mara noin tumma luonnostaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu