Hei Keskiyö,
Kysyisin, että millaiset mahdollisuudet mulle näkyy pysyvään kumppaniin jatkossa? Yli nelikymppinen olen ja pari melko pitkää suhdetta takana?
Jos kumppani näkyy, niin millainen?
Kiitos
Keskiyö
2
57
Vastaukset
Hei
sinä yrität liikaa, kuuntelet biologista kelloasi ja luulet olevasi kiireinen kumppanin etsinnässä. mutta rakkaus ei kuuntele kellon raksutusta!
sinusta näkyy päällepäin, että olet halukas ja että sylisi on lämmin.
en tosiaankaan tarkoita sitä pahalla, vaan tahdon tehdä sinulle selväksi, että olet antautumassa liian helpolla. tee itsestäsi mielenkiintoinen hyvillä argumenteilla, väittele ja jaarittele, ole aito oma itsesi!
sinulle sopii kumppani, josta on vastusta! mikään helppoheikki ei tule kysymykseen. sydämesi halajaa virikkeitä ja haasteita! kuulehan, sinun kannattaisi mennä jollekin keskustelupalstalle ja käyttäytyä kuin pieni vastarannankiiski. se kuulostaa varmasti kamalalta korvissasi, mutta se saa monen ihmisen kiinnostumaan juuri sinusta itsestäsi. puolustele mielipiteitäsi ja haasta ihmisiä keskusteluun, sinun on opittava hyökkäämään ja puolustamaan omia mielipiteitäsi.
siinä on avain onnelliseen ja virkeään suhteeseen, mikä voi kantaa hedelmää.
t. Keskiyö- ap:ltä
Kiitos, kun yritit.
Ja anteeksi kun sanon, mutta voiko enemmän pieleen mennä. En tiedä miten pätevä näkijä olet, mutta kohdallani taisit vaan vetää johtopäätöksiä nimimerkistäni, joskin tarkoitin silläkin, että yritän saada minäkin vastausta tällä palstalla, kun sattumoisin erään linkin kautta tänne löysin. Näytti olevan paljon kysymyksiä, en siis tarkoittanut parisuhdeyrittämistä, vaikka kysymykseni siihen liittyikin. Enkä varsinkaan kaipaa mitään liirum-laarum neuvoja, kuka mulle sopii, tai miten pitäisi toimia. Eihän sellaista voi toiselle neuvoa. Kukin itse päättää. Ja voiko parisuhteessa kello tikittää, jos lapset on tehty? Ei, aina voi ihastua. Ja on mulla vakaa ihailija nytkin. Lapseni oon tehnyt jo 80-luvulla. Mutta se siitä. Ilmankos ennustukset ovat viihdepalveluita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996154
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804812Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv983065Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p302892Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262125Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191526Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3371091Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?861049Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚126991- 48784