Ihastun uudelleen ja uudelleen

naurettavaa.

Voi luoja, en pääse miehestä yli koskaan. Pieni vilaus ja sydän muljahtaa. Kaikki vanhat jutut ja vaihdetut sanat muistuu taas mieleen. Miten voin olla näin heikko? Päätin unohtaa ja olla ajattelematta. Silti taas sama juttu. Yleensä edes esitän kovaa enkä näytä tunteita herkästi, silti joka syksy, kevät ja kesä sama toistuu. Miksi toisten ihmisten "yli" ei vaan pääse?

3

186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mukava olotila

      Se on semmottiis juttu, kun se toinen on semmonen herhiläinen ja kiehnää siinä ihanasti rinta paljaana ja persettä keikuttaen, niin himottamaan siinä väkisinkin alkaa.

      Liha on heikko vaikka henki yrittää pullistella vahvana.

    • elämä on...

      Oletko puhunut hänelle vai onko hän varattu ja tilanne on toivoton?

      • alkup.

        Ollaan puhuttu, oltu yhteydessä muutenkin. Joskus vuosi pari sitten, siksi tämä on naurettavaa. Ollaan kyllä nähty silloin tällöin, mutta ei juttuetäisyydeltä.. En edes jaksa tai viitsi kertoa, mitä kaikkea meidän välillä on ollut ja kaikkia niitä kiemuroita mitä silloin oli. Asiat on meidän väliltä "loppuunkäsitelty", siksipä en haluaisi enää vahingossakaan ajatella häntä muuten kuin kivannäköisenä miehenä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      73
      4527
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      139
      3458
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1219
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      112
      1027
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      127
      934
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      915
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe