Oletteko mojoittuneen jompaan kumpaan näistä Playa Blancassa olevista huoneistoista. Minne suuntaan näkymät ovat olleet. Pähkäilen näiden kahden välillä. Cay Beach Sun kiinnostaisi enemmän mutta tämän arvostelut pistää miettimään ainaskin kun lukee niitä huomompia. Toivoisin myös suomalaisten arvosteluja.
Bueblo Marinero vai Cay Beach Sun
Maija Meikäläinen
4194
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olin neljä vuotta sitten Pueblo Marinerossa ja majottauduin kolmioon. Asunto oli kahdessa kerroksessa, tilavat makuuhuoneet (joissa toisessa parveke) ja wc/suihku olivat yläkerrassa. Alakerrassa oli yhdistetty olohuone/keittiö wc, sekä maaterassi. Maaterassilla oli aurinkopedit (muistaakseni vain kolme), mutta siihen paistoi iltapäiväaurinko ja paikka oli tosi rauhallinen. Tuntui, kuin olisi ollut oma piha ja lähellä oli myös pieni uima-allas. Sopiva kävelymatka Playa Blancan keskustaan. Lähellä oli Marina Rubiconin satama, jossa ostos- ja ruokapaikkoja. Ei mitään valittamista hotellista. Vuokrattiin auto kolmeksi päiväksi ja autonkin sai vaivatta kadulle parkkiin öiden ajaksi.
Hei ! Löytyykö uusia kommenteja Cay Beach Sun huoneistosta Playa Blanca. Nyt pitäisi kohta päättää. Sijainniltaan lähellä keskustaa mikä on plussaa ja myös edullinen.
Apua tarvitseva
tässä Video Hotellista Cay Beach Sun :
http://tarjousmatka.blogspot.com/2012/04/aparthotel-cay-beach-sun-playa-blanca.html
Hei,Pueblo Marinorosta olisi kiva saada lisää tietoa. Onko myös tietoa mitä näkyy rajoitetusta merinäköalasta kannattaako maksaa.
Playa Blanca ensitalvena ?