Kelo näytti jäävän talviaikaan,mistäköhän valikosta löytyy kellon asetukset( vm-09)?
Superbin kello
hjalmari
106922
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Moi. Paina kierroslukumittarin vasemmalla puolella olevaa mustaa nappulaa yhden kerran jolloin kellonajan tunnin päälle tulee valkoinen "kursori" toisen kerran painamalla se siirtyy minuuttien päälle. Nopeusmittarin oikealla puolella olevasta napista painamalla tunnit tai minuutit menee eteenpäin riippuen kumman päällä kursori on, kun aika on asetettu, painat sitä vasemmalla olevaa nappia 1 tai 2 kertaa jolloin valkoinen kursori poistuu ja uusi aika jää voimaan.
Kiitos,kello kesäajassa.Näin sitä oppii löytämään uusia nappuloita autosta.Yritin aiemmin löytää kellon asetuksia "mediakeskuksen"alapuolella olevista nappuloista, ja käyttöohjekirjan lukeminenhan on .. hommaa.
Toi äskeinen ohje koski siis uusikorista mallia, en muista koska tuo koppa muuttui, mutta taisi olla juuri -09, eli jos sulla on edelliskoppanen, niin niiden kellonasetuksista en tiedä.
Manuaalit lontoon murteella löytyy täältä (valikosta löytyy muut vuosimallit)
http://www.skoda-auto.com/en/service/documentation/superb/pages/06-2009.aspx
Sieltä ajotietokoneestahan ne löytyy....viiksestä tai ratin napista.....
Etkö sattunut huomaamaan, että tuolla jo aamulla neuvottiin toimenpide erittäin tarkasti?
Ei sitä itse kellonaikaa kannatta mihinkään muuttaa. Muuttaa vain monitoiminäytön asetuksista päälle kesäajan. Ja sitten syssyllä napauttaa taas päälle talviajan.
4 napin painallusta, niin saadaan napista tunnilla eteenpäin, aikaa menee 2 sekuntia, kauanko se vie ajotietokoneen kautta?
Riippuu minkälainen tumpelo sitä asettaa.....
Onko jäänyt näyttämään vuotta 1992...?