RaisSport 2010S-tietoa?

Olis tyrkyllä tommonen RaisSport 2010 yhteysveneeksi saaristoon.
Onko /- kokemuksia/ tietoa moisesta.
33763
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jo vain. Olen ajellut 2010 S:llä 6 vuotta Merc 75 nelitahtikoneella. Aivan mahtava paatti juuri saaristoon yhteysveneeksi ja tavaraa kulkee sekä kätevä läpikuljettava hytti

Äänestä
  • Venemestarit Lehtonen ja Lavorinta tekivät meille 2010:n vuonna 2000 ja sillä ajeltiin Porin suunnalla neljä kesää. Kone oli Jammu 50 hv 4-tahti. Mainoa yhteys ja retkipaatti. Mielestäni kestää aallokkoa hyvin ja on helppo ajaa.

    Veitä näkee vieläkin Turun suunnalla melko paljon. Katselin viime suvena jossakin satamassa yksilöä jossa oli 115 hv nelari perässä. Näytti olevan vähän turhan painava ko, veneeseen. Viisikymppinen on kahdella-neljällä riittävä, mutta 75 hv linee aikalailla optimi.

    Äänestä

No kyllä tuo Raissport 2010 on oiva peli. mulla on 2010 S vm. -01 ja Mercury 75 nelitahti. Sillä oon ajellut nyt 8 vuotta ja enpä siitä luopuisi Voin suositella ko. venettä jos vaan kone on riittävän kokoinen esim. 75 hv >

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Outomerkki kirjoitti:

Olis tyrkyllä tommonen RaisSport 2010 yhteysveneeksi saaristoon.
Onko /- kokemuksia/ tietoa moisesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu