Saramäkeen

Onko paikat kunnossa ,jos asukiksi kärrätään 18.4. eräs ,joka ei ole kuulemma
tehnyt rehellistä työtä koskaan (paitsi ehkä koulupoikana kesällä).
2272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siis täh? Sun mielestä ei voisi viedä vankilaan rikollista, jos ei ole koskaan tehnyt töitä?

Äänestä

Vankilaan passitetaan rikosten takia. Este e iole silloin, että ei ole ehtinyt eläessään vielä tehdä rehellistä työtä.

Mistä saa todistuksen, että ei ole tehnyt rehellistä työtä ? Eläketurvakeskuksestako ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


arvovieras? kirjoitti:

Onko paikat kunnossa ,jos asukiksi kärrätään 18.4. eräs ,joka ei ole kuulemma
tehnyt rehellistä työtä koskaan (paitsi ehkä koulupoikana kesällä).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu