En tiedä mitä sanoisin
Ikävä
23
340
Vastaukset
- tuntuu tyhjältä
Ei ole pakko kirjoittaa.
- välillä minäkään en
Minusta tuntuu pahalta, kun vihataan, palvotaan kaikenmaailman roskaa ja sitten täällä kuiskitaan samalla suulla ihania sanoja rakkaudesta, ikävästä ja kaipuusta. Tehdään tästä maailmasta vähän parempi kaikille ja lopetetaan se toisten solvaaminen, riettaat menot ja kannustetaan hyviin ajatuksiin ja tekoihin. Siitä lähtee toisiemme kunnioitus ja arvostus.
- ap
No sanon kuitenkin, ajatuksissani on hän ja ikävä on. Ei mitään pahaa sanottavaa eikä ilkeää, kauniita ajatuksia hänestä. Joskus tuntuu nyt riittää kirjoittelu, haluaisin sanoa ne hänelle enkä vain kirjoittaa.
- mennyt aika
Voisiko nyt olla sen sanomisen aika?
- mennyt aika
Ei ole pakko, mut voisi helpottaa kahden sydämen ikävää, jos kertoisit ikävöinnin kohteellesi.http://www.youtube.com/watch?v=qcqeT9NdggQ&feature=relmfu
- E***.
............. kirjoitti:
Puistonpenkki ???...:)
- tyhjät taskut
Voi kun tuo halu muuttuisi joskus muuksi kuin vain pelkäksi haaveiluksi siitä mitä haluaisi ja mitä pitäisi sanoa. Joskus tuntui, että oli paljonkin sanottavaa nyt ei muuta kuin ihmetystä ja surua.
- mennyt aika
Pitää uskaltaa..aika kuluu muuten täysin hukkaan.
- ap
mennyt aika kirjoitti:
Pitää uskaltaa..aika kuluu muuten täysin hukkaan.
Aivan uskallusta ja rohkeutta pitäisi ja pitää olla edes jollaintavalla, eihän ne asiat muuten eteenpäin mene se on varma tosiasia,jota ei voi kiertää eikä kaartaa.
Mutta mukavaa päivää hänelle, vaikkakin on sateinen ja vilpoinen ilma toivottavasti keväinen aurinko rupeaa paistamaan tämän harmauden jälkeen ja kesä tulee.
Nyt pitää mennä. - heräilyä
mennyt aika kirjoitti:
Pitää uskaltaa..aika kuluu muuten täysin hukkaan.
Mitäköhän täsä kenekin pitäis uskaltaa ja mitä
- U.T,R usko toivo R!
ap kirjoitti:
Aivan uskallusta ja rohkeutta pitäisi ja pitää olla edes jollaintavalla, eihän ne asiat muuten eteenpäin mene se on varma tosiasia,jota ei voi kiertää eikä kaartaa.
Mutta mukavaa päivää hänelle, vaikkakin on sateinen ja vilpoinen ilma toivottavasti keväinen aurinko rupeaa paistamaan tämän harmauden jälkeen ja kesä tulee.
Nyt pitää mennä.Selkeys ja tietoisuus lisääntyy kuule hei pidä toi. Asenne, meinaan sadetta seuraa poutasää ja se on ihan totta aina. Lasketaa verkot vesiin. Tiedä viellä mikälainen "Vonkale" siihen eksyy ja lopultan takertuu ja jää sun pauloihin.
- Empty mind gets rest
Tutki taskus vielä kerran. Etsivä löytää! Mulla taskuis sand from a desert. Sano se sille silleen selkokielellä suudelmin suloisin.
- rohkeutta:)
Sanoisit..
..ikävää pidättelee - ihan vitun sama
paistaako vai ei
- knksjdaöjöiahöihuiöw
Jos on niin sitten v*ttu on.
- ...
Siinähän sitten on..
- tyytyvänen kaikkeen
Tuohon vitutukseen auttaa kunnon kahvi ja hillomunkki. Tarjoilenko sinne vai tuutko itse hakemaan?
- vaikeita suhteita
Voinko nyt jättää asian, onko se jo pois päiväjärjestyksestä? Pitää lähteä!
- ap
Nyt täytyy sanoa että toivottavasti astut tielleni ja kuulet
- Pakko on sanoo
Kuulin, ja varmaan vielä seison edessäsi, sellaisena, kuin joskus ennenkin.
Meitä ei ole luotu elämään erillään ikuisesti. - ap
Pakko on sanoo kirjoitti:
Kuulin, ja varmaan vielä seison edessäsi, sellaisena, kuin joskus ennenkin.
Meitä ei ole luotu elämään erillään ikuisesti.:)
Ei niin. - Pakko on sanoo
ap kirjoitti:
:)
Ei niin.Tämä aika välissämme, kosketuksesta kosketukseen, sitä en ikävöi. Vain se on tärkeää, mitä joskus tapahtui, ja mitä joskus tapahtuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o3376313Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki483776- 81933
- 52860
- 41810
Tämä kikka tekee lihapullista entistä maukkaampia - Tämä "ihmeaine" löytyy keittiön kaapista
Lihapullat ja ruskea kastike on arkiruokien kunkku! Paistatko itse lihapullat pannulla vai uunissa? Näin saat ruoasta v8793- 67769
- 49748
Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,130743Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue14671