Olen jo pidempään miettinyt kerhoon liittymistä. Kerhon sivut eivät vain anna kovin hyvää/aktiivista kuvaa kerhosta. 40 euron maksua vastaan olettaisi saavansa myös jonkinlaista vastinetta. Kertokaa jäsenet mitä kerhossa tapahtuu vai tapahtuuko mitään? Kannattaako liittyä vaiko ei?
FJDC:n toiminta?
Äksjiikasi
1349
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Hei,
Lyhyehköä yhteen vetoa kuluvan vuoden tapahtumista.
Kevätretkellä kävimme Ruusalan viikinki kylässä.
Lounasretkelle olemme lähdössä Hankoon ensi viikonloppuna.
Elokuussa pääsemme AREF:in vieraaksi leppoisaan ajorata tapahtumaan.
Syksyllä suuntaamme Jyväskylän kupeessa sijaitsevaan Savutuvanapajaan viettämään leppoisaa saunailtaa.
Vuoden päätteeksi kokoonnumme vielä pikkujouluihin (Paikkaa ei ole vielä järjestetty).
Säännöllisempää toimintaa:
Kerhotapaamisia meillä on talvella kerran kuukaudessa ja kesällä kasi kertaa kuukaudessa. (1. ja 3. maanantai Nupurin kartanolla 18:00 >> ). Kesäisten kuukausien ensimmäisenä perjantaina osa jäsenistöstämme lähtee nauttimaan kahvia ja tämän jälkeen ihailemaan Helsingin keskustaan kerääntyviä autoja. Mikäli harkitsette kerhoomme liittymistä niin suosittelen piipahtamista näissä tapahtumissa.
Jäsenlehti ilmestyy kaksi kertaa vuodessa. Mainitsemanne 40e jäsenmaksu sisältää myös liittymismaksun 15e, joten vuotuinen kustannus on tällähetkellä 25e.
Toivottavasti tästä informaatiosta on teille iloa.
Mielenkiinnolla odotan kommentteja FJDC:n jäsenistöltä tai siitä entisiltä jäseniltä.
FJDC:n klubimestarin roolissa,
majava