Onko oulussa rokkareita?

Löytääkö oulusta järkevää, rock-henkistä miesseuraa? Semmosia huippuja sällejä. Tässä punnitsen Oulua asuinpaikkana..
4655
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kai nyt Suomen heavymetallin pääkaupungista (hehheh) löytyy rock-henkisiä pitkätukkia sinullekin. Käy etsimässä seuraa vaikkapa 45 Specialista, joka on kuulema Suomen rokkareiden työvoimatoimisto. Ehkä se uusi Hevimestakin (hahhah, mikä nimi) houkuttelee joitain? On niitä muitakin, ehkä Cafe Milou?

Äänestä
  • siellä me ollaan

    Äänestä

on ainakin kovin rokhenkistä ukkoa pullollaan ainakin viikonloppuisin.

Äänestä

siellähän niitä tulee kadulla vastaan koko ajan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


opiskelijatyttö kirjoitti:

Löytääkö oulusta järkevää, rock-henkistä miesseuraa? Semmosia huippuja sällejä. Tässä punnitsen Oulua asuinpaikkana..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu