Tässä menneellä viikolla luin lehdestä, että Humppilaan tulossa uusi kauppakeskus.Tuleeko jotakin uutta, vai onko se taas sitä samaa. Kenkiä, kahvila, perunoita, jauhoja, leivonnaisia, palvilihaa ja yhden miehen lasitehdas. Toivottavasti joku keksisi jotakin uutta.
Loimaan Lehti?
11
268
Vastaukset
- Samaa rataa
Ei se paljon "turistia" ilahduta jos tulee ne samat ketjuliikkeet mitkä naapurikylän ostosparatiisissa.
- Voi eiiii....
Forssan Lehti sen kertoi. Samat, jo edustettuna olevat tuotteet taas. Jopa Humppilan Lohelle yritetään tehdä kiusaa. Jo on aikoihin eletty. No, eipä mitään. Onnittelut vaan uusille yrittäjille.
- näin nääs
HUmppilan lohelle kiusaa ?? eihän siellä ole kuin autonromu pihalla - muualla tai muut kuin kunnan suojatit joutuis kärrään romunsa kierrätykseen
- Ai jaa....
Eikös siellä enää myydä kalaa? No sitte. Toivottavasti uuteen kauppapaikkaan tulee jotakin sellaista, joka vetää asiakkaita. Esim. Ompelu- ja tarvikeliike, suutari, luontaistuotekauppa, paperikauppa (kynät, lehtiöt, kassanauhat, väripatruunat ym.), hedelmäkauppa, Alko tai jotain, jota paikkakunnalla ei vielä ole. Muuten ei ehkä ole pitkään toiminnassa.
- Pulakarkki
kertoo, että se kalakauppa tulee olemaan säilykkeistä. Niitä saa kyllä Salesta Ja Sivastakin.Ei kukaan kalastaja tuo sinne päivittäin saalistaan.
- kauppias,
voi tuodakin. Esim. Lohta, siikaa ja haukea. Näitä ei seudulta ole saanut. Lihapuolelta toivottaisiin, esim. tuoretta maksaa, munuaisia ja kisuleille sydäntä. Koiratarhat tietysti toivoisivat siankorvia ym. koiranruokaa. Kohta sitä saa kauppahallista.
- odottava
Oliskin iloinen yllätys jos edes joku kunnan projekteista toimis :)
- Ja miksei
toimis? Ei siellä kunnassakaan niin tyhmää väkeä ole, ettei puheistansa vastaa. Olihan jo paritkin lehtijutut uudesta kauppahallista.
- odottava
Kunnan muut projektit eli lentokenttä ja rauta-aikakeskus ........ kai ne on jo oikeesti unohdettu. Oli niistäkin lehtijuttuja :)
- pessimisti ei pety
Huuhaata oli tämäkin hanke - ei löytynyt kauppiaita ?
- Joopa, joo,
kyllä se on uskottava, että ainoa liike, joka siinä paikassa menestyisi, olisi alkoholiliike. Kysyntä tuotteille olisi taattu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.583683Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j713055Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin522253Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.121419Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m631198- 811100
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?1951Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä23931Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä55925- 47912