tarvitsen tannsin yksityis opetusta!!! auttakaa!

tanssiiiinjes

olen 13 vuotias tyttö ja tarvitsisin kipeästi tanssin yksityis opetusta!! onko kukaan tietoinen mistä saisi opetusta joka olisi sellaista säännöllistä esim 2 kertaa viikkossa (syyslukukausi) ???? tarvitsisin opetuksessa, kehonhallinnan harjoitusta, tasapaino, tekniikkaa ja muuta sellaista. haluaisin olla isona tanssia mutta en vain löydä sopivaa yksityisopetusta joten voisiko joku auttaa??
tanssitaustani, aloitin tanssin harrastuksen 5 vuotiaana baletilla. sen jälkeen olen harrastanut hip hoppia. nyt tanssilaji voisi olla jazz, street, hip hop, tai jokin muu mitä nyt löytyykään!! :)
asun tampereella. ja kommentoikaa jotain jos tiedätte jotain kertokaa!! Kiitos! :):)

5

259

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Seuraava on 127.

      Näppärästi vaihtelet ikääsi, tanssilajia, osaamistasi, asuinpaikkaasi. Seuraava kysymyksesi on numero 127.

    • fghhgfdh
    • Yes

      Muista, että tällä palstalla kirjoittelevat eivät todellakaan aina ole fiksuimmasta päästä ja vastauksista kannattaa putsata typeryydet pois, kuten roskat marjasangosta. Tsemppiä sinulle tanssin opinnoissa! Ihanaa että olet niin innostunut, että haluat ihan ysäreitä. Sinusta voi tulla ihan mitä vaan!!! :)

      Terv. nimim. "viimeiset 45 vuotta tanssinut ja vieläkin tanssista onne tunteen saava"

      • tanssiinjees

        juu kiitos paljon! :) ja mukavia tanssihetkiä! :)


      • tampereeltakin
        tanssiinjees kirjoitti:

        juu kiitos paljon! :) ja mukavia tanssihetkiä! :)

        kannattaa kysyä tunteja suoraan tanssikouluilta, monet opet antavat myös yksityistunteja ja joidenkin koulujen kotisivuilla niitä jopa mainostetaankin. Vaikka et löytäisi mainintaa yksityistunneista, kannattaa niitä silti tanssikouluilta kysyä. Tai ota suoraan yhteys johonkin opettajaan, jonka koet kivaksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      135
      875
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      637
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      578
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      543
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      532
    6. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      56
      503
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      468
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      121
      465
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      22
      427
    Aihe