Heippa kaikille.

ex-tissuttaja2.0

Erityisesti tietysti Raittiille, Tounille ja T-voipytylle.
Kertokaas kuulumiset jos ehditte.
Ihana sunnuntai vaikka vähän satelee aamulla kävin lenkillä ja kunto on aika hyvä.
Raittiina tässä on oltu vaikka selkä oireilee hieman ja joskus tulee mieleen pyytää lääkäriltä kovia lääkkeitä mutta buranalla ja paralla selvitty.
Raittiuteni alkoi siinä 2010 lopulla ja luojan kiitos on myös kestänyt.

Edelleen olen vakaasti sitä mieltä että kimmoke raittiuteen lähti tältä palstalta josta olen kiitollinen. Perustin kuitenkin omat sivut kun väsyin ainaiseen häiriköintiin valitettavasti en anna linkkiä ainakaan vielä liian hk. tekstiä.

Kaikkea hyvää ihan kaikille ja olen niin onnellinen että sain tilaisuuden uuteen elämään ja vaikkei aina hyvin mene niin pitäisikö mennä?
Tämähän on elämää joten vastoinkäymiset kuuluu siihen tartte heti korkata jos joku menee pieleen.

Raitista sunnuntaita toivoopi allekirjoittanut.

11

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • moi moi

      Touni on kentällä ryyppäämässä, raittiillakin oli pitkä ryyppyputki, on ilmeisesti vieläkin.

      Muuten me täällä ripuloidaan, haistellaan palli ja persehikeä. Hinkataan sormea persvaossa ja nuuhkitan sitten sormea. Ryyppäämme myös ja tutkimme juopponaisten tussukarvoja.

      Otas vajaapäinen juopporetku taas viinaa, tai käy pilleripurkilla, niin rauhotut vähäksi aikaa.
      Ja käy lääkärillä tutkituttamassa viinalla lahonnut pääsi, vaikka diagnoosi onkin selvä:

      http://piv.pivpiv.dk/

      Ja tervetuloa taas mukaan! Eikun tamponi perceeseen ja menox!

    • vanha kamu

      Moi vaan.
      Raittiina myös edelleen 5.6 tulee 7v.
      Hyvää raitista jatkoa sinulle myös.
      Että tälläinen palsta nykyään.Ei yhtään asiallista ketjua.
      Joskus laittavat vanhoja ketjuja ihan ok.. Oi niitä aikoja.
      Terv. tosimiesxl.

      • ex-tissuttaja2.0

        Kiva kuulla tosimiesxl. Muistan sinut.
        Olet vähän edellä mutta kuka laskee. Tosin olen oppinut että joka raittiista päivästä voi/pitää olla kiitollinen.
        Täällä on sitten ihan normaali meno kuten ennen. :-)


    • johan kastuu

      Jestas, et rapulassa muuten pukkaakin persehikeä!

    • p.a.v tönström

      Alkoholismi on synnynnäinen ja parantumaton sairaus.

      Siihen auttaa usko korkeimpaan voimaan, jumalaan. Sekä käynti kerholla, koko loppuikänsä, päivä kerrallaan.

      Mikä parasta, kerholta onkin sitten erikiva lähteä kokouksen jälkeen virkistävälle ohrapirtelölle, esson paariin, samanhenkisessä kerholais-seurassa!

      http://www.youtube.com/watch?v=RdEZLfueE5k

    • t. voipytty

      Hei ex-tissuttaja!

      Raittiina ja selvänä olen ollut päivän kerrallaan toveriseurani ja 12 askeleen ohjelman avulla. Täälläkin käyn lueskelemassa silloin tällöin. Joku ystävllinen sielu kertoo puolestani joka päivä, että ei anneta ket jun katketa. Suotakoon hänelle se ilo, kun nikkini rekisteröinti on vanhentunut tms.

      Hyvää jatkoa sinullekin!

      • ex-tissuttaja2.0

        Jatkoja mutta nyt olen vähän epävarma oletko aito t.voipytty?


      • t. voipytty
        ex-tissuttaja2.0 kirjoitti:

        Jatkoja mutta nyt olen vähän epävarma oletko aito t.voipytty?

        Olen aito voipytty. Tule vaikka haistamaan pallihikeäni! Aromini on helppo tunnistaa!


    • pla.pio

      Alkoholismi on synnynnäinen ja parantumaton sairaus.

      Siihen auttaa usko korkeimpaan voimaan, jumalaan. Sekä käynti kerholla toipumassa, koko loppuikänsä, päivä kerrallaan.

      Mikä parasta, kerholta onkin sitten erikiva lähteä kokouksen jälkeen virkistävälle ohrapirtelölle, esson paariin, samanhenkisessä kerholais-seurassa!

      http://www.youtube.com/watch?v=RdEZLfueE5k

    • ex-tissuttaja2.0

      Ok.
      En erehdy tänne toista kertaa mutta toivotan silti hyvää jatkoa kaikille koska tiedän että useimmat heijastaa sitä omaa pahaa oloaan tänne ja se säälittää.

      • tåuni

        Kaikella kuitenkin on aikansa, rajansa ja tarkoituksensa. Jotka ilmoitettu etukäteen elämänkirjassa Raamatussa. Tämä armotalous-aikakauden mädännäisyyden hedelmät, muistuttaa jälleen lopunajan hetkestä, kaksi maailman sotaa on käyty ja kolmas on nyt ovella. Ja niin kuin sanonta kuluu, kolmas kerta toden sanoo. Eli armotalousaikakausi loppuu, päättyen lopullisesti. Josta alkaa antikristuksen 3 ja ½ vuotta kestävä maailmanvalta aika, joka johtaa viimeiseen maailmansotaan, siihen suureen, Herran Jumalan, vihan ja tuomion, 3 ja ½ vuotta kestävään, koko luomakunnan historian ylivoimaisesti suurimpaan ja hirvittävimpään maailman sotaan. Eli siihen Harmageddonin sotaan. Joka sitten loppuu, oikean Kristuksen Jeesuksen paluuseen koko elämän ruhtinaana ja kuningasten Kuninkaana, ottamaan ansaitsemansa ja Isänsä omistaman maailman hallintaansa. Sitoen saatanan = luciferin joukkoineen 1000 :neksi vuodeksi, jonka aikana ei ole sotaa, on rauhan ja rakkauden / hyvinvoinnin ja turvatun tulevaisuuden maanpäällinen aikakausi, jossa Kristus Jeesus hallitsee ja johtaa omiensa kanssa, totuuden ja oikeuden mukaisesti / 100 % :sen oikeudenmukaisesti. Jona aikana kukaan ei siis kärsi vääryyttä kuin omien, henkilökohtaisten syidensä tähden. Silloinkin ihmisellä on oikeus kurittaa itseänsä, eli lyödä vaikka päätään seinään, ja maksaa sitten itse aiheuttamansa vahinko, kärsimys ja hoitokustannukset jos niitä tulee.

        Paholainen siis sidotaan tuhanneksi vuodeksi alkuun, sen jälkeen ihan lyhyeksi aikaa vapautetaan jolloin alkaa taas se ihmisten villitseminen, jonka Herra Jumala ja Jeesus sitten lopettaa heti alkuunsa, Jonka jälkeen luodaan uusi taivas ja uusi maa. Eikä ole enää olemassa pahaa henkeä, on vain taivaallista riemua, iloa ja vapautta.

        Tuhatvuotisessa rakkauden ja rauhan valtakunta-aikana ihmiskuntaa elää oikein, luonnollisesti ja luonnonmukaisesti, palvellen ja rakastaen toisiaan, huolehtien toisistaan, silloin vasta voidaan puhua kristillisestä maailmasta ja maista sekä yhteiskunnista, joissa ei enää eletä sekasortoisesti ja ristiriitaisesti, toisiaan pettäen ja ryöstäen ja yhteistä omaisuutta / toisiansa tuhoten, siis vain pahaa tehden. Niin kuin tänä päivänä, Tiedotusvälineemme niistä monin tavoin päivittäin uutisoi.

        Hyvin vähän on niitä jotka ovat tätä pahuutta ja mädännäisyyttä vastaan, kärsien ja pahaa oloa tuntien, kun joutuvat näkemään ja kuulemankin siitä. Kuitenkin valopilkkuina maailmalle ollen, taistellen sen paremman vaihtoehdon puolesta, jonka tähden maailma (ihmiskunta) meitä vihaa ja meistä kaikenlaista pahaa puhuu, vääristellen sitä totuuden ja oikeuden, armon ja rakkauden vaihtoehto sanomaamme, jota tuomme Kristuksen Jeesuksen Kaikkivaltiaan nimessä Jumalan sydämeltä, kaikkien ihmisten parhaaksi. Vieläkin ehkä ehtisi tehdä elämässään muutos ja pelastua tuosta hirvittävästä vihan ja tuomion ajasta joka peruuttamattomasti tuleva on.

        Jeesuksen Kristuksen nimessä, valistaen / muistuttaen, varoitukseksi / pelastukseksi niille, jotka ottavat vaarin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      111
      2732
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      62
      1734
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      18
      1728
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      269
      1612
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      11
      1564
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      27
      1268
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      27
      1139
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1072
    9. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      88
      1048
    10. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1022
    Aihe